Sport.pl

Siatkówka. Damian Schulz w Asseco Resovii Rzeszów

MVP tegorocznego Pucharu Polski, Damian Schulz od przyszłego sezonu zasili szeregi Asseco Resovii Rzeszów. Atakujący związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Damian Schulz urodził się w Lęborku. Od 2012 roku związany był z Treflem Gdańsk. Pierwsze dwa lata spędził grając na wypożyczeniu w drużynach AZS UAM Poznań i KPS Siedlce. Stopniowo wprowadzany do zespołu Andrei Anastasiego przez dwa ostatnie sezony stanowił o sile ekipy z Gdańska.

W niedawno zakończonym sezonie otrzymał dziewięć statuetek MVP, a także zapisał na swoim koncie 501 punktów, co dało mu 4. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących sezonu 2017/18. Wraz z kolegami dwukrotnie zdobył Pucharu Polski (2015, 2018), srebro (2015) i brąz (2018) mistrzostw Polski, a także Superpuchar Polski (2015). Od sezonu 2018/2019  występował będzie w barwach Asseco Resovii.

Dobra postawa na ligowych parkietach zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski przez Vitala Heynena. Debiut w biało-czerwonych barwach Damian Schulz zanotował w spotkaniu z Kanadą, zdobywając 7 punktów.

Atakujący z Asseco Resovią Rzeszów związał się dwuletnią umową i o miejsce w składzie rywalizował będzie z Jakubem Jaroszem.

Jest to kolejny siatkarz, który dołączył do Resovii po sezonie 2017/2018. Wcześniej zrobili to Rafael Redwitz, Kawika Shoji, Luke Perry, Nicolas Szerszeń i David Smith. Do klubu przeniosą się również Rafał Buszek oraz Mateusz Mika. 6. zespół poprzednich rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy  opuścili Elviss Krastins, Paweł Rusek, Michał Kędzierski, Aleksander Śliwka, Lukas Tichacek, Jochen Schoeps, Dominik Depowski oraz Barthelemy Chinenyeze. Ważne umowy mają Mateusz Masłowski, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Jakub Jarosz, Dawid Dryja, Łukasz Perłowski i Thibault Rossard.

Więcej o: