Siatkówka. To już oficjalne - Aleksander Śliwka w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

W sezonie 2018/2019 Aleksander Śliwka dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przyjmujący przejdzie do wicemistrzów Polski z Asseco Resovii Rzeszów.

– Przechodzę z jednego wielkiego klubu do kolejnego. Na pewno mam duży respekt do tradycji i sukcesów ZAKSY, bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak świetnej drużyny To jest klub i zespół, który od paru lat w rządzi Polsce. Teraz ZAKSA zdobyła wicemistrzostwo Polski, walczyła również o najwyższe cele w Europie, o czym świadczy chociażby tegoroczna gra w Final Four Ligi Mistrzów – o zmianie barw klubowych mówi reprezentant Polski.

– Oferta ZAKSY była najlepsza, długo się nie zastanawiałem, argumentów przemawiających za było naprawdę sporo. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to drużyna bardzo utytułowana z zawodnikami światowej klasy, dla mnie to będzie zaszczyt móc dołączyć do tej ekipy. Bycie jej częścią  to ogromne wyróżnienie. Zrobię wszystko, aby pomóc w zrealizowaniu oczekiwań stawianych przez klub. Czeka nas walka o najwyższe cele, bo wszyscy wiemy, że już od lat ZAKSA mierzy wysoko i będę chciał pomóc drużynie w osiąganiu tych wyników – dodaje zawodnik.

Przez ostatnie lata Aleksander Śliwka był graczem Asseco Resovii Rzeszów, który na zasadzie wypożyczenia trafił choćby do Indykpolu AZS Olsztyn czy AZS-u Politechniki Warszawskiej. W poprzednim sezonie mimo rozmów z Treflem Gdańsk wrócił na Podkarpacie i ze swoją drużyną zajął 6. miejsce w PlusLidze. Statystycznie był 13. przyjmującym siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn.

Śliwka określany jest mianem jednego z największych talentów młodszego siatkarskiego pokolenia. Razem z Arturem Szalpukiem czy Bartoszem Bednorzem mają stanowić podstawę polskiej kadry.

Wicemistrzostwo to za mało. ZAKSA chce wrócić na tron

W poprzednim sezonie PGE Skra Bełchatów została mistrzem Polski, przerywając passę ZAKSY, która za Ferdinando De Giorigiego dwukrotnie sięgnęła po złoty medal PlusLigi. Klub zachowuje trzon zespołu, wprowadzając jednak zmiany, które mają mu pomóc w powrocie na tron.

Ważne kontrakty mają Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Sławomir Jungiewicz oraz Paweł Zatorski. Z drużyną pożegnali się Rafał Buszek (przechodzi do Resovii), Maurice Torres (zagra we Włoszech), Korneliusz Banach, Kamil Semeniuk, Marco Falaschi (transfer do Włoch), Aleksander Maziarz i Krzysztof Zapłacki. Do tej pory nowe umowy podpisali Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka, jednak spekuluje się, że szeregi teamu zasilą również Mateusz Sacharewicz, Kamil Szymura i Przemysław Stępień.