Siatkówka. Z południa na północ. Maciej Muzaj zawodnikiem Trefla Gdańsk

Po trzech latach spędzonych w Jastrzębskim Węglu Maciej Muzaj zmienił klub. Atakujący przeniósł się do prowadzonego przez Andreę Anastasiego Trefla Gdańsk.

- Praca z trenerem Anastasim to moje marzenie odkąd trener objął reprezentację Polski. Słyszałem o nim bardzo dużo dobrego i jestem pewien, że pomoże mi w rozwoju. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z przeprowadzki do Gdańska. Czułem, że potrzebuję takiej zmiany. Nigdy nie miałem okazji mieszkać nad morzem, a bardzo lubię to otoczenie. Myślę, że Gdańsk to świetne miejsce do życia – mówi Maciej Muzaj, który podpisał z Treflem roczny kontrakt.

Początki kariery siatkarza przypadają na klub Gwardii Wrocław, z którego przeniósł się do Skry Bełchatów. Choć z tym zespołem sięgnął po złoto i brąz mistrzostw Polski, to nie dostawał wielu szans na grę. Jego potencjał dostrzegły władze Jastrzębskiego Węgla, które postanowiły podpisać kontrakt z młodym zawodnikiem.

Muzaj z pewnością spełnił ich oczekiwania. Z klubem zdobył 3. miejsce w PlusLidze w sezonie 2016/2017 i szybko stał się jedną z najważniejszych postaci polskiego ataku. Rozgrywki 2017/2018 zakończył jako statystycznie 3. najlepszy zawodnik na swojej pozycji w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Występuje w kadrze, choć nie pojawi się na pierwszym turnieju tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Jego zmiennikiem w Treflu będzie Kewin Sasak, który do Gdańska przychodzi z pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Klub z Północy oficjalnie opuścili Brad Gunter, TJ Sanders i Daniel McDonnell. Artur Szalpuk najprawdopodobniej przejdzie do Skry Bełchatów, a Damian Schulz i Mateusz Mika do Asseco Resovii Rzeszów. Spekuluje się, że nowego pracodawcy będzie musiał szukać także Wojciech Ferens. Ważne kontrakty w drużynie mają Piotr Nowakowski i trener Andrea Anastasi, natomiast w kręgu zainteresowań klubu jest Marcin Janusz, który rozstał się ze Skrą.

Więcej o: