Siatkówka. Spekulacje stały się faktem. Łukasz Kaczmarek w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Reprezentant Polski i 6. najlepszy atakujący sezonu 2017/2018 PlusLigi, Łukasz Kaczmarek, podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Poprzednie rozgrywki zawodnik spędził w Cuprum Lubin.

Łukasz Kaczmarek był najbardziej wyróżniającą się postacią ostatnich trzech lat gry Cuprum Lubin (zawodnik niejednokrotnie atakował kilkadziesiąt razy w ciągu jednego spotkania). Jego postawa nie przeszła bez echa – poskutkowała powołaniem do reprezentacji. Teraz z Dolnego Śląska przenosi się do wicemistrzów Polski, ZAKSY.

– Bardzo się cieszę. Możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski jak i zagranicy, jednak uznałem, że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem – o swojej decyzji mówił nowy atakujący ZAKSY.

Jak dodał nowy atakujący wicemistrzów Polski argumentów skłaniających go do podpisania kontraktu z kędzierzyńskim klubem było sporo. – Możliwość gry z takim rozgrywającym jak Benjamin Toniutti była jednym z argumentów, przez które podjąłem taką decyzję. Każdy wie, że Ben jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, ale cała drużyna, łącznie z trenerem i sztabem szkoleniowym jest znakomita  – podsumował Łukasz Kaczmarek.

W sezonie 2017/2018 ZAKSA utraciła tytuł mistrza Polski na rzecz PGE Skry Bełchatów. Zespół zajął również 4. miejsce w Lidze Mistrzów. Póki co ze składem pożegnali się Maurice Torres (transfer do Kioene Padova), Marco Falaschi (BCC Catellana Grotte), Aleksander Maziarz, Rafał Buszek (prawdopodobnie przeniesie się do Asseco Resovii Rzeszów), Korneliusz Banach, Kamil Semeniuk oraz Krzysztof Zapłacki. Ważne umowy mają Paweł Zatorski, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek oraz Sławomir Jungiewicz.