Siatkówka. Mistrzostwo Grecji i kontrakt Fabiana Drzyzgi w Lokomotiwie Nowosybirsk

Ostatni czas dla Fabiana Drzyzgi obfituje w spore zmiany. Siatkarz zostanie ojcem, wygrał mistrzostwo Grecji z Olimpiakosem Pireus i podpisał kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk na sezon 2018/2019.

Mistrzostwo Grecji jest drugim trofeum w karierze klubowej zdobytym przez Fabiana Drzyzgę poza granicami kraju. Wcześniej sięgnął po Puchar Ligi. W finale mistrzostw jego Olimpiakos Pireus pokonał w trzech meczach PAOK Saloniki (3:2, 3:0, 3:0).

W życiu zawodnika nadchodzą spore zmiany. Kilka tygodni temu rozgrywający poinformował w mediach społecznościowych, że zostanie ojcem. Media podają, że w ostatnim czasie podpisał nowy kontrakt i przenosi się do Rosji. Czeka go wyjazd na Syberię, bowiem w sezonie 2018/2019 dołączy do Lokomotiwu Nowosybirsk. Drużyna ta w minionych rozgrywkach zajęła dopiero 7. miejsce w Superlidze.

Antoni Piechniczek w "Wilkowicz Sam na Sam": Nasz mecz z Brazylią w mundialu w Meksyku był nie do wygrania. Widać było, że był drukowany. Wracaliśmy niezadowoleni. Ale życzę każdemu, żeby jego wynik przetrwał niepobity ponad 30 lat

Fabian Drzyzga to syn byłego siatkarza i komentatora sportowego, Wojciecha Drzyzgi. Rozgrywający w 2014 roku zdobył z reprezentacją Polski złoty medal mistrzostw świata. Na swoim koncie ma również brąz z mistrzostw Europy z 2011 roku i 3. miejsce zajęte w Pucharze Świata w Japonii. Na krajowych parkietach aż cztery lata spędził w Asseco Resovii Rzeszów, z którą sięgnął m.in. po mistrzostwo Polski i srebrny medal w Lidze Mistrzów.

Więcej o: