Siatkówka. Wojciech Sobala w GKS-ie Katowice

Środkowy Wojciech Sobala przenosi się z Jastrzębskiego Węgla do GKS-u Katowice. Zawodnik związał się z klubem na jeden sezon.

- To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Wojciech Sobala grał w swoim poprzednim klubie przez 3 lata (2015-2018). 30-letni środkowy trafi pod skrzydła Piotra Gruszki. Nie będzie to pierwsza okazja do współpracy 450-krotnego reprezentanta Polski i byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla. W sezonie 2014/2015 Gruszka prowadził Sobalę w zespole BBTS-u Bielsko-Biała.

Antoni Piechniczek w "Wilkowicz Sam na Sam": Nasz mecz z Brazylią w mundialu w Meksyku był nie do wygrania. Widać było, że był drukowany. Wracaliśmy niezadowoleni. Ale życzę każdemu, żeby jego wynik przetrwał niepobity ponad 30 lat

Statystycznie nowy środkowy GKS-u Katowice w minionych rozgrywkach był 15. zawodnikiem na swojej pozycji w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Największe triumfy w karierze świętował z AZS-em Częstochowa. Sięgnął po Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz europejski Puchar Challenge. Rok temu zdobył brązowy medal PlusLigi.

Wcześniej z katowickim zespołem związali się libero Dawid Ogórek oraz przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux. Umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Więcej o: