Sport.pl

Siatkówka. Powrót do PlusLigi. Julien Lyneel zagra w Jastrzębskim Węglu

W sezonie 2015/2016 grał w Asseco Resovii Rzeszów, a teraz z Chin przenosi się do Jastrzębskiego Węgla. Nowym zawodnikiem klubu z Górnego Śląska został Julien Lyneel.

Na swoim koncie ma mistrzostwo Francji w siatkówce plażowej, srebrny medal mistrzostw Polski, a także triumf w lidze chińskiej. Z reprezentacją Francji sięgał m.in. po dwa złote medale Ligi Światowej (2015, 2017), a także triumfował w mistrzostwach Europy. Choć grał już w Polsce, to do Asseco Resovii Rzeszów nie wraca. Julien Lyneel w sezonie 2018/2019 będzie zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla.

 - Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji – w taki oto sposób komplementuje Lyneela trener jastrzębian, Ferdinando De Giorgi.

Co miało decydujący wpływ na decyzję zawodnika o podpisaniu kontraktu z polskim klubem? - Po udanym sezonie w Chinach chciałem wrócić do Europy. Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

 Jastrzębski Węgiel drugą ZAKSĄ?

 W ostatnim czasie klub z Górnego Śląska pożegnał się z kilkoma graczami. W ich gronie znalazł się między innymi Maciej Muzaj, który najprawdopodobniej zwiąże się z Treflem Gdańsk, a także Patryk Strzeżek, Wojciech Sobala, Damian Boruch czy Rodrigo Quiroga.

 Po ogłoszeniu zmian w dotychczasowym składzie, władze drużyny zaczęły ogłaszać podpisanie nowych kontraktów. Rozpoczęto od mistrza świata, który poprzedni sezon spędził w Ziraacie Bankasi Ankara, Dawida Konarskiego (atakujący). Na przyjęciu związano się z Christianem Frommem, a teraz także z Julienem Lyneelem, dla którego będzie to drugi zespół z PlusLigi w karierze.

 Widać, że klub się wzmacnia i nie dziwi to, że szkoleniowiec drużyny, Ferdinando De Giorgi, sięga po zawodników, których zna i ceni. Szczególnie rzuca się to w oczy w przypadku Konarskiego, z którego za czasów ZAKSY zrobił najlepszego atakującego w Polsce, by później stawiać na niego również w reprezentacji kraju, której przez krótki czas był selekcjonerem.

 Na rozegraniu zostaje Lukas Kampa, który dobrze zna się z Frommem z gry w kadrze Niemiec. Ważny kontrakt ma również Salvador Hidalgo Oliva, który po świetnym sezonie 2016/2017 w kolejnym nieco odszedł w cień. Bilans trzech zagranicznych przyjmujących i niemieckiego rozgrywającego oznacza, że klub będzie musiał poszukać wzmocnienia na tej pierwszej pozycji wśród Polaków. Przypominamy, że po minionych rozgrywkach z drużyny odszedł również Marcin Ernastowicz, który jako przyjmujący nie dostawał wielu szans na grę w Jastrzębskim Węglu, częściej wchodząc na zmiany zadaniowe.

 Poza Olivą i Kampą ważne umowy mają Grzegorz Kosok (środkowy), Jakub Turski (nowy kontrakt, środkowy) oraz Jakub Popiwczak (libero, nowa umowa). Klub szukać będzie wzmocnień na każdej z pozycji.

Więcej o:
Komentarze (1)
Siatkówka. Powrót do PlusLigi. Julien Lyneel zagra w Jastrzębskim Węglu
Zaloguj się
  • pardonsik

    0

    Brawo oni !! - szkoda troche Muzaja - ale chłopak sięjuż nie rozwijał - i myślałem , że odejdzie do Włoch a nie tam ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX