Siatkówka. Ciekawy ruch transferowy w GKS-ie - belgijski przyjmujący dołącza do zespołu

Przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux oraz 28-letni libero Dawid Ogórek podpisali kontrakty z GKS-em Katowice na sezon 2018/19.

Trwa budowa siatkarskiego GKS-u Katowice na trzeci już sezon w PlusLidze. Po pożegnaniu z kilkoma siatkarzami – Dominikiem Witczakiem, Sergiejem Kapelusem, Adrianem Stańczakiem, Pawłem Pietraszko i Tomaszem Kalembką – przyszedł czas na podpisanie nowych umów.

Pierwszym z nowych siatkarzy jest Tomas Rousseaux. 24-letni Belg w zakończonym niedawno sezonie grał Indykpolu AZS Olsztyn. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów w tym 27 zagrywką i 39 blokiem. Swoją karierę rozpoczynał w belgijskim Knack Roeselare, a przed przyjściem do olsztyńskiego klubu występował we włoskim Vero Volley Monza i niemieckim VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa oraz jeden Puchar Belgii, a także wicemistrzostwo i Puchar Niemiec.

- To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Drugim siatkarzem, który wzmocnił GKS Katowice jest libero Dawid Ogórek. Urodzony w lipcu 1990 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie jego kolegą z drużyny był Karol Butryn. Następnie grał w II-ligowym Spodku Katowice i przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie. Z tym zespołem wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. W ostatnim sezonie Dawid Ogórek reprezentował barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zakończyła rozgrywki I ligi na drugim miejscu.

- Dawid wpisuje się bardzo dobrze w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać - dodaje Dariusz Łyczko.

Wcześniej umowy z klubem przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Więcej o: