Siatkówka. Dawid Dryja przedłużył umowę z Asseco Resovią Rzeszów

Posezonowe zmiany w Asseco Resovii Rzeszów nabierają tempa. Po rozstaniu z siedmioma siatkarzami klub zdecydował się przedłużyć kontrakt ze środkowym, Dawidem Dryją.

Po nieudanym sezonie (6. miejsce w PlusLidze) Asseco Resovia Rzeszów zaczyna zmiany. Klub chce poprawić najgorszą od 12 lat lokatę i dlatego zabrał się za przedłużenie kontraktów i podpisywanie nowych umów z zawodnikami.

W poniedziałek władze drużyny ogłosiły, że w zespole nie zagrają Aleksander Śliwka, Elviss Krastins, Lukas Tichacek, Jochen Schoeps, Michał Kędzierski Dominik Depowski oraz Paweł Rusek. Za nich prawdopodobnie pojawią się Kawika Shoji, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Nicolas Szerszeń i Damian Schulz.

Klub prolonguje również umowy z niektórymi siatkarzami i sztabem szkoleniowym. Ważny kontrakt ma choćby Marcin Możdżonek, a w czasie sezonu o kontynuacji współpracy z zespołem z Podpromia zadecydowali trener Andrzej Kowal, Bartłomiej Lemański oraz Thibault Rossard. Do tego grona dołączył również Dawid Dryja, który zdecydował się na pozostanie w drużynie.

Statystycznie zawodnik był 31. środkowym w PlusLidze (rozegrał 75 setów i zdobył 156 punktów, w tym 15 zagrywką, 38 blokiem). Więcej szans na granie dostał w drugiej części sezonu. Wtedy właśnie Resovia stanęła przed sporym problemem kadrowym związanym z kontuzjami. Urazów wykluczających do końca rozgrywek nabawili się inni środkowi – Marcin Możdżonek i Bartłomiej Lemański.

Zobacz wideo

Dryja gra w rzeszowskiej drużynie od 2014 roku. Z klubem zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw Polski oraz zajął drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Więcej o: