Siatkówka. Mistrz świata i wicemistrz Europy w Jastrzębskim Węglu

Przyjście Ferdinando De Giorgiego do Jastrzębskiego Węgla miało pociągnąć za sobą odbudowę drużyny. Pierwszym krokiem do tego mają być transfery Dawida Konarskiego i Christiana Fromma.

Bez Macieja Muzaja, Patryka Strzeżka, Dardana Lushtaku, Wojciecha Sobali, Damiana Borucha, Rodrigo Quirogi, Jasona De Rocco, Marcina Ernastowicza, Karola Gdowskiego oraz trenera przygotowania motorycznego Wojciecha Bańbuły sezon 2018/2019 rozpoczną siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Roszady te są pokłosiem zmian i autorskiego pomysłu na zespół zaproponowanego przez byłego selekcjonera polskiej kadry i obecnego szkoleniowca drużyny z Górnego Śląska, Ferdinando De Giorgiego.

Ważne kontrakty z Jastrzębskim Węglem na przyszły sezon mają: Grzegorz Kosok, Lukas Kampa i Salvador Hidalgo Oliva. Ponadto, w klubie zostają Jakub Popiwczak, z którym zarząd klubu zawarł nową, dwuletnią umowę, jak również Jakub Turski (kontrakt ze środkowym jest na etapie finalizacji).

Mistrz świata w Jastrzębskim Węglu

- Myślę, że nie ma co ukrywać, iż otrzymałem z Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrą ofertę. Klub nawiązał ze mną pierwszy kontakt już w styczniu. Wówczas nie przypuszczałem, że ten transfer dojdzie do skutku. Cieszę się, że tak się stało i chcę podziękować za to prezesowi oraz strategicznemu sponsorowi. Przedstawiony został mi plan, w którym w ciągu dwóch lat ma powstać bardzo silna drużyna, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Ponadto, w Jastrzębskim Węglu jest trener, którego znam i on również po części miał wpływ na moją decyzję. Te wszystkie wymienione elementy złożyły się na to, że po roku gry za granicą, wracam do Polski, by występować w Jastrzębskim Węglu – tłumaczy nowy atakujący jastrzębian, Dawid Konarski, który w składzie zajmie miejsce Macieja Muzaja.

– Dawid to bardzo dobry zawodnik, profesjonalista, pozytywnie nastawiony do pracy zespołowej. Jest zawodnikiem z dobrą techniką. Naszej nowej drużynie potrzebne jest doświadczenie, które Dawid posiada i jakość w grze, którą prezentuje – mówi trener Jastrzębskiego Węgla, „Fefe” De Giorgi.

Ostatni sezon Konarski spędził w tureckim Ziraacie Bankasi Ankara. Atakujący ma na swoim koncie złote medale mistrzostw Polski zdobywane z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a także mistrzostwo świata z 2014 roku.

Niemieckie wzmocnienie jastrzębian

Do klubu z Górnego Śląska dołączy również brązowy medalista siatkarskiego mundialu i wicemistrz Europy, Christian Fromm.

Niemiec jest dwukrotnym mistrzem Niemiec w VfB Friedrichshafen, wicemistrzem Włoch z Sir Safety Perugią oraz wicemistrzem Turcji z Arkasem Spor Izmir. To właśnie turecki klub był ostatnim pracodawcą gracza.

- Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika. Christian Fromm to synonim jakości i pracowitości. Jest graczem „fizycznym”, który dzięki dobrej pracy może jeszcze poprawić swoją technikę. Christian to kolega Lukasa Kampy z kadry narodowej Niemiec, co powinno znacznie ułatwić im współpracę. Jest to dla nas ważny gracz w ofensywie – podkreśla Ferdinando De Giorgi.

Więcej o: