Siatkówka. Zmiany w Zawierciu. Mark Lebedew wraca na ławkę trenerską?

Emanuele Zanini zakończył współpracę z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Nowym trenerem zespołu ma zostać Mark Lebedew.

Już od kilku tygodni mówi się, że zakończenie współpracy Marka Lebedew z Jastrzębskim Węglem nie oznaczało jego końca działalności w PlusLidze. Trener szukał zatrudnienia w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn i z tego, co udało nam się dowiedzieć, najprawdopodobniej je znalazł. Szkoleniowiec ma dołączyć do drużyny Aluronu Virtu Warta Zawiercie – beniaminka  sezonu 2017/2018, który pod koniec tegorocznych rozgrywek uplasował się na 9. pozycji w PlusLidze.

W środę władze drużyny podały, że dziękują dotychczasowemu szkoleniowcowi drużyny, Emanuele Zaniniemu, za współpracę, a także, że niebawem ogłoszą, kto zajmie jego miejsce. W tym sezonie włoski szkoleniowiec miał sprawić, że zespół utrzyma się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce i to zadanie wykonał z nawiązką.

W walce o 9. miejsce PlusLigi zawiercianie grali z radomianami. Wygrali pierwsze spotkanie dwumeczu, jednak w drugim ulegli rywalom 0:3. O pozycjach oponentów rozstrzygał więc „złoty set”, w którym triumfowali siatkarze Aluron Virtu 15:12.

Sam Mark Lebedew jest uważany w Polsce za świetnego fachowca. Przejął Jastrzębski Węgiel w momencie jednego z największych kryzysów finansowych klubu i w sezonie 2016/2017 doprowadził zespół do brązowego medalu PlusLigi.