Siatkówka. Jochen Schoeps opuszcza Asseco Resovię Rzeszów. Początek zmian w Resovii

Po sześciu latach gry w Asseco Resovii Rzeszów atakujący Jochen Schoeps opuszcza klub z Podkarpacia. Do rozwiązania umowy dojdzie za porozumieniem stron.

– Na razie jeszcze staramy się wypracować warunki porozumienia. Mam umowę z klubem, ale pracujemy nad jej rozwiązaniem za obopólną zgodą. Cóż, spędziłem w Rzeszowie znakomity okres, w którym nie brakowało sukcesów. Bardzo dobrze się tutaj czułem. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Na pewno świadomość tego, że klub ma koncepcję, w której nie jest się już branym pod uwagę, nie jest miła, ale trzeba też to uszanować, zaakceptować i iść do przodu. Jesteśmy na drodze, żeby znaleźć z klubem porozumienie w tej sytuacji – powiedział na łamach Przeglądu Sportowego atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Niemiec Jochen Schopes. Zawodnik występował w drużynie z Podkarpacia przez 6 lat.

35-letni siatkarz w karierze grał jedynie w czterech klubach. Pierwszym z nich był VC Olympia (2002-2003), później VfB Friedrichshafen (2003-2007) i Iskra Odincowo (2007-2012). Następnie przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów, z którą był związany od 2012 roku.

Razem z klubem z Podkarpacia zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski (2013, 2015), dwa srebra (2014, 2016), a także 2. miejsce w Lidze Mistrzów (2015). Przez lata był uważany za filar zespołu, jednak cień na jego ostatnie sezony rzucały kontuzje i w konsekwencji słabsza dyspozycja.  W sezonie 2017/2018 dla swojego zespołu zdobył 85 punktów.

Spore zmiany w Resovii

Nie jest tajemnicą, że klub z Rzeszowa po zajęciu 6. miejsca w rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy szykuje się do sporych zmian kadrowych. Do drużyny dołączą Mateusz Mika i Damian Schulz z Trefla Gdańsk, spekuluje się, że szeregi zespołu zasilą Kawika Shoji (przejdzie z Gi Group Monza) i Nicolas Szerszeń. Poza tym mówi się o powrocie Rafała Buszka do składu podkarpackiego teamu oraz o transferze Davida Smitha z Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Poza Jochenem Schopesem Resovię opuści Aleksander Śliwka, który w kolejnym sezonie  najprawdopodobniej dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Więcej o: