Siatkówka. Duże zmiany w GKS-ie Katowice. Sześciu zawodników opuszcza klub

Dominik Witczak, Sergiej Kapelus, Paweł Pietraszko, Tomasz Kalembka, Adrian Stańczak i Kacper Stelmach - ci siatkarze pożegnali się z grą w GKS-ie Katowice po sezonie 2017/2018.

Sezon 2017/2018 GKS Katowice, prowadzony przez 450-krotnego reprezentanta Polski, Piotra Gruszkę, zakończył na 11. miejscu w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Chwilę po zakończeniu rozgrywek władze klubu zajęły się budową składu na przyszły sezon.

GKS Katowice bez sześciu siatkarzy

Zespół z Katowic w kolejnym sezonie występować będzie bez Dominika Witczaka, który w klubie spędził zaledwie rok. Doświadczony atakujący zdecydował się zakończyć karierę zawodniczą. Siatkarz w trwających rozgrywkach był 21. graczem na swojej pozycji w PlusLidze. Dla GKS-u zdobył 95 punktów.

Z drużyną pożegnają się również środkowi – Tomasz Kalembka oraz Paweł Pietraszko. Drugi z nich zapisał na koncie zespołu ze stolicy Górnego Śląska 151 punktów. W składzie zabraknie także libero – Adriana Stańczaka – oraz przyjmujących Sergieja Kapelusa oraz Kacpra Stelmacha. Szczególnie ten pierwszy, bardziej doświadczony siatkarz był jednym z podstawowych graczy drużyny w sezonie 2017/2018. Został sklasyfikowany na 23. miejscu w statystykach na swojej pozycji i zdobył dla katowickiego teamu 214 punktów.

Zawiedzione oczekiwania

W trakcie sezonu władze klubu podkreślały, że celem zespołu jest znalezienie się w najlepszej ósemce zestawienia.  Wydawał się on być realny do momentu, w którym zespołowi przydarzyła się fatalna seria przegranych – na 11 meczów drużyna wygrała zaledwie jeden. Spadła wtedy z 3. miejsca w tabeli PlusLigi na 12. pozycję.

W kolejnych rozgrywkach trenerem drużyny nadal pozostanie mistrz Europy z Turcji, Piotr Gruszka.

Więcej o: