Sport.pl

Siatkówka. Dominik Witczak kończy karierę

Sobotni mecz GKS-u Katowice ze Stocznią Szczecin będzie dla Dominika Witczaka ostatnim w karierze. - To była przemyślana decyzja - mówi sześciokrotny medalista mistrzostw Polski.

Dominik Witczak to znana postać polskiej siatkówki. Karierę rozpoczynał w klubie z Ostrowca Świętokrzyskiego, by w kolejnych latach reprezentować Skrę Bełchatów. Najdłużej związany był z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – spędził w niej 9 lat. W trakcie sezonu 2015/2016 został wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów i te rozgrywki okazały się dla atakującego najbardziej owocnymi w plusligowe medale. Witczak zdobył ich aż dwa naraz – będąc zawodnikiem ZAKSY wygrał złoto, a na mocy wypożyczenia – srebro z Resovią. Pierwszy z nich przeznaczył na aukcję charytatywną.

Zawodnik wygrywał również brąz Ligi Mistrzów ze Skrą, srebro Pucharu CEV (2011) oraz trzykrotnie triumfował w Pucharze Polski. Trwający sezon spędza w GKS-ie Katowice, który obecnie w play-off rywalizuje ze stocznią Szczecin o 11. miejsce w lidze.

- Nadszedł odpowiedni czas. Ciężko pożegnać się z czymś, co było obecne przez większość mojego życia, ale to przemyślana decyzja. Myślałem o zakończeniu kariery już rok temu, jednak wówczas pojawiła się propozycja z GKS-u i bardzo się cieszę, że z niej skorzystałem. Będę mile wspominał pobyt w Katowicach - mówi Dominik Witczak. - Dominik to świetny siatkarz i wspaniały człowiek. Wzór profesjonalizmu dla młodszych zawodników. Szkoda, że więcej nie zobaczymy już go na parkiecie, ale rozumiemy i szanujemy tę decyzję. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - dodaje Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Dominik Witczak jest obecnie statystycznie 21. zawodnikiem na swojej pozycji w PlusLidze. W 29 meczach zdobył 95 punktów dla swojego klubu.

Więcej o: