Siatkówka. Reprezentant Polski na dłużej w ZAKSIE

Mateusz Bieniek zostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle na kolejny rok. Jest to już trzecie przedłużenie kontraktu w klubie mistrzów Polski. Wcześniej nowe umowy podpisali Paweł Zatorski i Benjamin Toniutti.

Mateusz Bieniek to bez wątpienia jedna z czołowych postaci polskiego siatkarskiego środka. Mimo młodego wieku zawodnik ma już na swoim koncie sukcesy odniesione zarówno na krajowych, jak i między narodowych parkietach.

Po trzech latach spędzonych w Effectorze Kielce (2013-2016) środkowy przeniósł się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą w swoim debiutanckim sezonie zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. W tej chwili jego drużyna jest liderem PlusLigi, ma również zapewniony awans po fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nie dziwi więc, że zawodnik zdecydował się przedłużyć kontrakt z dotychczas najmocniejszą drużyną polskich rozgrywek. Umowa została prolongowana o rok.

Do tej pory kontrakty z ZAKSĄ przedłużyli rozgrywający Benjamin Toniutti oraz libero Paweł Zatorski. Bieniek statystycznie jest obecnie 19. środkowym PlusLigi.

Więcej o: