Siatkówka. Po kryzysie? AZS Częstochowa z nowym właścicielem, Krzysztofem Stelmachem w roli trenera i innym zespołem

Mimo spadku do I ligi AZS Częstochowa nie poddaje się i od nowego sezonu całkowicie zmienia skład. Pod opieką nowego właściciela w roli trenera zatrudniono Krzysztofa Stelmacha, sprowadzono także zawodników, którzy maja pomóc klubowi w powrocie do PlusLigi.

- Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S.S.A. pragnie poinformować, iż sztab szkoleniowy wraz z kadrą zawodniczą na sezon 2017/2018 zostały skompletowane.

Z wielką satysfakcją informujemy, że pierwszym trenerem drużyny został Krzysztof Stelmach. Drugim trenerem będzie dobrze znany w częstochowskim środowisku siatkarskim Dariusz Parkitny. Funkcję statystyka drużyny pełnić będzie Michał Róg. Trenerem przygotowania fizycznego został Grzegorz Poznański, natomiast fizjoterapeutą - Mateusz Derda. Dla ostatniej trójki będzie to już trzeci sezon w sztabie szkoleniowym akademików.

W efekcie pracy trenerów oraz Zarządu, skompletowano następującą kadrę:

Rozegranie:
Patryk Szczurek
Mariusz Magnuszewski

Środek:
Moustapha M'Baye
Bartłomiej Janus
Daniel Szaniawski
Mateusz Siwicki

Przyjęcie:
Sławomir Stolc
Bartosz Bućko
Sławomir Busch
Hubert Mańko

Atak:
Bartosz Krzysiek
Mateusz Rećko
Libero:
Łukasz Koziura
Piotr Macheta

Kapitanem drużyny został Patryk Szczurek.

Całemu sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom, Zarząd życzy wszelkiej pomyślności, siły mentalnej, a także wytrwałości we wspólnym dążeniu do wyznaczonych celów. Mamy nadzieję, iż sezon ten będzie dla nas wszystkich prawdziwą grą zespołową ze spojrzeniem w tym samym kierunku.

W tym miejscu dziękujemy także wszystkim, którzy zdecydowali się, pomimo wielu przeciwności, uwierzyć w siłę AZS-u Częstochowa i przyłączyć się do nas w walce o ideę i historię legendarnego Klubu.Do tej gry ogromnie zapraszamy wszystkich wiernych Kibiców AZS-u Częstochowa!

Bez Was nie uda się odbudować tej siły – poinformowały władze klubu na oficjalnym profilu AZS-u Częstochowa na Facebooku.

Mówi się, że powrót akademików spod Jasnej Góry do PlusLigi może mieć miejsce szybciej niż zakładano. Klub z Gdańska, który przez ostatnie sezony występował pod szyldem Lotosu, prawdopodobnie straci sponsora tytularnego. Ponoć grozi mu rozwiązanie, choć jego władze pracują nad uratowaniem sytuacji. Jeśli im się nie uda, do PlusLigi mógłby powrócić AZS.