Siatkówka. Jastrzębski Węgiel z nowym rozgrywającym. Do zespołu dołączył Szwed!

Dardan Lushtaku dołączy do zespołu Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2017/2018 - poinformował klub ze Śląska. Zawodnik jest rozgrywającym i gra w dość egzotycznej siatkarsko reprezentacji narodowej Szwecji. W drużynie będzie zmiennikiem Lukasa Kampy.

- Zależało nam na tym, żeby znaleźć rozgrywającego z pewnym doświadczeniem, który wsparłby Lukasa Kampę oraz wspomagałby podczas treningu grupę graczy rezerwowych. Dardan pracował w lecie z reprezentacją Szwecji, z którą dotarł do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Ponadto, wcześniej zdobywał doświadczenie w Lidze Mistrzów, co z całą pewnością nam się przyda – ocenia szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew.

Zdanie szkoleniowca podziela prezes klubu, Adam Gorol. – Po decyzji Radka Gila, który ze względu na możliwość częstszych występów w podstawowym składzie zmienił klub, szukaliśmy wartościowego zmiennika dla Lukasa Kampy i jednocześnie gracza, którego kontrakt nie obciążałby w znaczący sposób budżetu klubu. Dardan Lushtaku w naszym odczuciu spełnił oba te warunki i dlatego też postanowiliśmy związać się z nim rocznym kontraktem – dodaje Gorol.

Dardan Lushtaku ma 25 lat, urodził się w Kosowie, jednak jest również obywatelem Szwecji i reprezentuje tamtejszą kadrę. W swojej karierze zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej i występował w Lidze Mistrzów wraz z belgijskim Noliko Maaseik. Dotychczas związany był z Soleco Herk-De-Stad, Falkenbergs VBK, Noliko Maaseik, Falkenbergs VBK i Hylte/Halmstad Volley.

W śląskim klubie zastąpi Radosława Gila, który w poszukiwaniu większych możliwości gry podpisał kontrakt z Calcit Kamnik.

Skład jastrzębian coraz bliżej zamknięcia

Brązowy medal PlusLigi w sezonie 2016/2017 był dla Jastrzębskiego Węgla bardzo dużym sukcesem. Podążając zgodnie z myślą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, władze klubu postanowiły przedłużyć kontrakty z większością graczy. Najpierw podpisali nowe umowy z Maciejem Muzajem, Salvadorem Olivą oraz Lukasem Kampą, a w dalszej kolejności z Grzegorzem Kosokiem, Patrykiem Strzeżkiem, Jasonem De Rocco i Damianem Boruchem. Z drużyną pożegnali się natomiast Marcin Bachmatiuk, Sebastian Schwarz oraz Radosław Gil, a na ich miejsce sprowadzono Kevina Tillie (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) i wspomnianego Lushtaku. Na pewno można oczekiwać jeszcze podpisania kontraktu z kolejnym środkowym.