Siatkówka. Hitowy transfer beniaminka. Aluron Virtu z nowym środkowym

Aluron Virtu Warta Zawiercie na dobre poczuł się zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Po zakontraktowaniu dwóch mistrzów kraju władze klubu podpisały umowę z amerykańskim środkowym i byłym zawodnikiem Cerradu Czarnych Rodom, Davidem Smithem.

David Smith był 5. środkowym poprzednich rozgrywek PlusLigi. To w dużej mierze dzięki niemu Cerrad Czarni Radom byli w stanie poprawić słabą pozycję, którą zajmowali po pierwszej części sezonu zasadniczego. 32-letni zawodnik był jedną z czołowych postaci swojego zespołu, w czym nie przeszkodziła mu bardzo duża wada słuchu, z którą siatkarz zmaga się od dzieciństwa.

Smith w przeszłości grał w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Portoryko. Występuje również w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którą zdobył srebro (2012) i brąz (2015) Ligi Światowej, Puchar Świata (2015) oraz 3. miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Bardzo się cieszę, że mogę przyjść do zespołu z Zawiercia - mówi  David Smith. - Aluron Virtu buduje bardzo interesujący skład, który może sporo namieszać w przyszłym sezonie PlusLigi. Chcę być częścią tego teamu - deklaruje środkowy.

Przed sezonem 2017/2018 Aluron Virtu Warta Zawiercie czekały spore zmiany. Klub awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, zatrudnił nowego trenera – Emanuele Zaniniego – oraz wymienił dużą część kadry. Do zespołu dołączyli mistrzowie Polski – Grzegorz Pająk oraz Grzegorz Bociek, Japończyk Tichiro Koga (Paris Volley), Krzysztof Andrzejewski (MKS Ślepsk Suwałki) oraz wspomniany Smith.

Odejść było więcej. Po awansie drużynę opuścili Bartosz Dzierżanowski, Dawid Ogórek, Jarosław Macionczyk (BBTS Bielsko-Biała), Jakub Lewandowski, Grzegorz Wójtowicz, Adam Sobolewski, Paweł Filipowicz i Kamil Gutkowski.

Siatkówka. Wilfredo Leon zagra w reprezentacji Polski? Kadrowicze: "Nie mamy nic przeciwko"

Więcej o: