Siatkówka. Maciej Fijałek zostaje w GKS-ie Katowice

Coraz mniej niewiadomych w siatkarskiej GieKSie. O rozegranie zespołu w sezonie 2017/2018 zadbają Marcin Komenda oraz Maciej Fijałek. Ten drugi przedłużył właśnie kontrakt z klubem o kolejny rok.

- Maciek zostaje z nami na rok, bo to sprawdzony i solidny zawodnik. Grał z nami w pierwszej lidze i świetnie spisał się również na szczeblu PlusLigi. Wniósł wiele spokoju i doświadczenia - mówi menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice, Dariusz Łyczko. Maciej Fijałek będzie odpowiadał za rozegranie razem z Marcinem Komendą. - Z jednej strony mamy doświadczonego zawodnika, a z drugiej młodego i perspektywicznego. Myślę, że Maciek i Marcin będą się wzajemnie uzupełniali, a rywalizacja wyjdzie na dobre całej drużynie – dodaje.

35-letni rozgrywający gra w GKS-ie już od dwóch lat, w czasie których pomógł zespołowi w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i wspomagał w debiucie w PlusLidze. Był zmiennikiem Marco Falaschiego, który po sezonie rozstał się z katowickim klubem. - Cieszę się, że dalej będę mógł uczestniczyć w tym projekcie i spędzę w Katowicach trzeci rok. Jestem zadowolony z gry drużyny, działalności klubu i mocnego wsparcia kibiców. Liczę, że w przyszłym sezonie poprawimy wynik z ostatnich rozgrywek - mówi Maciej Fijałek.

Drużynę GKS-u Katowice na kolejny sezon tworzyć będą środkowi Paweł Pietraszko, Tomasz Kalembka, Bartłomiej Krulicki i Emanuel Kohut, libero Adrian Stańczak i Bartosz Mariański, przyjmujący Serhij Kapelus, Rafał Sobański, rozgrywający Komenda i Fijałek oraz atakujący Karol Butryn. Z zespołu odeszli Marco Falaschi (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Gert Van Walle i Michał Błoński (Lechia Tomaszów Mazowiecki).