Siatkówka. Cuprum zamknęło kadrę, Przemysław Smoliński dołączył do zespołu

25-letni środkowy Przemysław Smoliński dołączył do Cuprum Lubin. Zawodnik ten jest ostatnim graczem, którego władze klubu zamierzają zakontraktować przed sezonem 2017/2018.

Przemysław Smoliński siatkarską karierę rozpoczął w MOS-ie Wola Warszawa (2010-2012). Jego kolejnym klubem byli stołeczni akademicy – w ich drużynie spędził dwa lata. Po rocznym kontrakcie ze Ślepskiem Suwałki wrócił do Warszawy, gdzie grał nieprzerwanie od 2015 roku. Cuprum Lubin jest jego czwartym klubem w karierze.

Środkowy zamknął skład ekipy z Lubina na sezon 2017/2018. Transfery zespołu przed kolejnymi rozgrywkami nie robiły wrażenia. Drużynę opuścili istotni gracze - Grzegorz Łomacz, który przeniósł się do PGE Skry Bełchatów oraz Paweł Rusek, który w następnym roku zajmie się defensywą w Asseco Resovii Rzeszów. Ponadto odszedł również Mateusz Malinowski, znajdując zatrudnienie w Espadonie Szczecin.

W klubie nastąpiła również zamiana w sztabie szkoleniowym. Uznawany za największego twórcę sukcesu Cuprum Lubin w PlusLidze Gheorghe Cretu nie przedłużył umowy z drużyną. Na jego miejsce podpisano kontrakt z Patrickiem Duflos i Tomaszem Wasilkowskim - jego asystentem. Najbardziej znanym siatkarzem, który związał się z 6. drużyną minionych rozgrywek jest Michal Masny z Lotosu Trefla Gdańsk. Do zespołu dołączyli również Milos Terzić (Nice Volley-Ball), Filip Biegun (Barkom Kazhany Lwów), Bartosz Makoś (Młoda Liga Jastrzębski Węgiel), Adrian Patucha (Dukla Liberec) oraz wspomniany Smoliński.

Więcej o: