Siatkówka. Skład Lotosu Trefla Gdańsk zamknięty, Brad Gunter dołącza do drużyny

Wraz z początkiem czerwca Lotos Trefl Gdańsk zamknął skład na sezon 2017/2018. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu prowadzonego przez Andreę Anastasiego jest Brad Gunter - 24-letni kanadyjski atakujący.

- Przyjście do PlusLigi było moim marzeniem. Jestem ogromnie szczęśliwy, że udało mi się to już teraz. Gdańsk wygląda na piękne miasto, a skład Trefla prezentuje się znakomicie. Andrea Anastasi jest z kolei wspaniałym trenerem, słyszałem o nim wiele dobrych rzeczy. Potrafi odkrywać utalentowanych graczy, ale przede wszystkim umie podnosić poziom ich umiejętności. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiam pod jego skrzydła – deklaruje Gunter, który z gdańskim klubem związał się rocznym kontraktem.

- Brad idealnie wpisuje się w naszą filozofię transferową. Nie jest jeszcze graczem znanym na całym świecie, ale chce ciężko pracować, rozwijać swoje umiejętności i dawać z siebie wszystko dla dobra drużyny. Gra w Treflu będzie dla niego dużym wyzwaniem, ale wierzę, że zespół będzie miał z niego wiele pożytku, a jego lewa ręka w ataku i zagrywce zrobi sporo zamieszania w PlusLidze – ocenił Andrea Anastasi, trener żółto-czarnych.

Brad Gunter w grudniu skończy 24 lata. Karierę rozpoczął podczas studiów na Thompson Rivers University, uczelni, na której grali m.in. Kevin Tillie czy John Gordon Perrin. W 2014 roku został wybrany MVP rozgrywek uniwersyteckich, bijąc rekord punktów zdobytych w sezonie przez jednego zawodnika. Rok temu ukończył uczelnię i przeniósł się do Europy, kontynuując karierę w estońskim Bigbanku Tartu. Jego klub wygrał fazę zasadniczą ligi bałtyckiej, przegrywając jednak półfinałową rywalizację z późniejszym mistrzem, Rakvere, i kończąc zmagania z brązowym medalem. Gunter w całym sezonie wystąpił w 27 meczach, w których zdobył 460 punktów - został trzecim najlepiej punktującym graczem rozgrywek.

Dzięki zakontraktowaniu Guntera Lotos Trefl Gdańsk ma już kompletny skład na nowy sezon. Prócz kanadyjskiego atakującego do drużyny dołączyli rozgrywający Tyler James  Sanders (Arkas Izmir) i Michał Kozłowski (Espadon Szczecin), środkowi Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)  i Daniel McDonnell (liga francuska - Chamount), przyjmujący Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów) i libero Maciej Olenderek (ONICO Warszawa). W zespole pozostali atakujący Damian Schulz, przyjmujący Mateusz Mika, Wojciech Ferens i Szymon Jakubiszak, środkowi Wojciech Grzyb i Patryk Niemiec oraz libero Fabian Majcherski.

Zobacz wideo
Więcej o: