Siatkówka. Lotos Trefl Gdańsk żegna się z przyjmującym

24-letni przyjmujący Bartosz Pietruczuk rozstaje się z Lotosem Treflem - poinformowały władze klubu. Zawodnik trafił do drużyny Andrei Anastasiego bezpośrednio z Espadonu Szczecin, choć już w latach 2011-2014 był zawodnikiem zespołu z Gdańska, ale w Młodej Lidze.

- Dziękujemy Bartkowi za zaangażowanie w treningi i wszystkie występy w naszych barwach, nie tylko w ostatnim sezonie, ale także w kategoriach młodzieżowych. W minionych rozgrywkach dał się poznać jako solidny zawodnik, mogący stanowić wartościowe uzupełnienie niejednej drużyny. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze – mówi prezes Trefla, Dariusz Gadomski.

W sezonie 2016/2017 Bartosz Pietruczuk wystąpił w 29 ligowych meczach, 15 z nich rozpoczynając w wyjściowym składzie. Zdobył w nich 83 punkty. Wcześniej grał w Jurandzie Malbork (2008-2010), Lotosie Treflu Gdańsk w Młodej Lidze (2011-2014), UMKS-ie Kęczanin Kęty (2014-2015) i Espadonie Szczecin (2015-2016). Do jego osiągnięć klubowych można zaliczyć złoto i brąz Młodej Ligi (2013, 2014) oraz 3. miejsce w mistrzostwach I ligi.

Nie ulega wątpliwości, że klub z Gdańska robi małą rewolucję w składzie w okienku transferowym. Władze na dłużej związały się ze szkoleniowcem, Andreą Anastasim, a także podpisali nowe umowy choćby z Damianem Schulzem czy Mateuszem Miką. Sprowadzili również Piotra Nowakowskiego (Asseco Resovia Rzeszów), Artura Szalpuka (PGE Skra Bełchatów), Macieja Olenderka (ONICO Warszawa), Michała Kozłowskiego (Espadon Szczecin) i Daniela McDonnella (Chamount). Do drużyny ma trafić również Tyler Sanders z Arkasu Izmir.

Z klubem pożegnali się natomiast wspomniany Bartosz Pietruczuk, Wojciech Serafin (II trener, który prawdopodobnie obejmie posadę w Effectorze Kielce), Piotr Gacek (skończył karierę), Michal Masny (Cuprum Lubin), Dmytro Paszycki, Bartosz Gawryszewski, Miłosz Hebda, Szymon Romać oraz Przemysław Stępień.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.