Siatkówka. Espadon Szczecin z nowym przyjmującym

25-letni przyjmujący Mateusz Malinowski zmienia klub - zawodnik z Cuprum Lubin przeniesie się do Espadonu. W Szczecinie będzie grał z numerem szóstym na koszulce.

– Bardzo się cieszę, że od nowego sezonu będę grał w Espadonie Szczecin i liczę na częste występy na boisku – mówi niedługo po podpisaniu kontraktu Malinowski. – Obserwowałem wcześniej pracę trenera Michała Gogola i podobało mi się to, że podczas meczu potrafi wykorzystać całą czternastkę, a nie tylko siedmiu zawodników, którzy rozpoczynają spotkanie. Zapoznałem się też z wizją zespołu, który ma walczyć w nadchodzącym sezonie PlusLigi i cieszę się, że będzie mi dane być jego częścią. Po raz kolejny zagram w ekstraklasie, przede mną nowe cele oraz nowa motywacja i z niecierpliwością czekam już na rozpoczęcie sezonu – dodaje przyjmujący.

Dotychczas Mateusz Malinowski znany był z gry w Jastrzębskim Węglu (2011-2015) oraz Cuprum Lubin (2015-2017). To z klubem ze Śląska zdobywał wyróżnienia – brązowe medale mistrzostw Polski (2013, 2014) oraz 3. miejsce Ligi Mistrzów (2014).

To kolejna roszada w Espadonie Szczecin. Wcześniej opuścili go Bartosz Cedzyński, Michal Sladecek (TSV Herrsching), Danaił Miłuszew, Łukasz Perłowski (Asseco Resovia Rzeszów), Dominik Depowski (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Kozłowski (Lotos Trefl Gdańsk) oraz Maciej Wołosz. Kontrakt na stanowisku pierwszego trenera przedłużył natomiast Michał Mieszko Gogol, a władze klubu podpisały umowy ze wspomnianym Malinowskim i Eemim Tervaportiim.