Siatkówka. Beniaminek PlusLigi podąża za modą i sięga po włoskiego szkoleniowca

Nie ulega wątpliwości, że jeżeli przeanalizowałoby się rynek trenerski w Polsce, to wyszłoby, że zdominowany jest przez Włochów. Również beniaminek rozgrywek, Aluron Virtu Warta Zawiercie, sięgnął po szkoleniowca z Italii. W sezonie 2017/2018 zespół poprowadzi Emanuele Zanini.

- Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluron Virtu z kliku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu - podkreśla trener Zanini. - Oglądałem spotkania barażowe i atmosfera, która panowała na trybunach była rewelacyjna - mówi trener. - Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze - kończy nowy szkoleniowiec Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Władze klubu pozostawią dotychczasowego szkoleniowca zespołu, Dominika Kwapisiewicza, jako asystenta Włocha.

Swoim zawodem Zanini zajmuje się od 2000 roku. Od tego czasu prowadził między innymi Hypo Tirol Innsbruck, Lupi Pallavolo Santa Croce, Umbria Volley, Blu Volley Verona oraz Pallavolo Modena. Jest pierwszym zagranicznym trenerem w historii Aluronu Virtu Warta Zawiercie.

Moda na Włochy w PlusLidze

Nowy szkoleniowiec zawiercian jest kolejnym włoskim trenerem w PlusLidze. Z innymi zespołami w sezonie 2017/2018 współpracować będą Andrea Gardini (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Roberto Piazza (najprawdopodobniej trafi do PGE Skry Bełchatów), Roberto Serniotti (Asseco Resovia Rzeszów), Roberto Santilli (Indykpol AZS Olsztyn), Andrea Anastasti (Lotos Trefl Gdańsk) i właśnie Zanini.