Siatkówka. Zawodnik Łuczniczki Bydgoszcz kolejny sezon spędzi w Zenicie Kazań?

13. przyjmujący PlusLigi, zawodnik 15. Łuczniczki Bydgoszcz, Igor Yudin, może przenieść się do. zwycięzcy Ligi Mistrzów, Zenitu Kazań - podaje rosyjski serwis "Biznes Online". Kluczowym dla jednej z dwóch najlepszych drużyn świata może być fakt, że od 2013 roku Australijczyk ma rosyjskie obywatelstwo

Igor Yudin do Łuczniczki Bydgoszcz trafił z Galatasaray Stambuł, z którym w połowie sezonu 2015/2016 rozwiązał kontrakt. Wcześniej grał w drużynie Dinama Krasnodar, Kuzbassu Kemerowo i Jarosławicza Jarosław. W Polsce znany był jednak z pięciu sezonów spędzonych w Jastrzębskim Węglu (2006-2011) oraz roku występów w AZS-ie Olsztyn. W sezonie 2016/2017 jego ostatni klub, Łuczniczka Bydgoszcz, uniknął barażów o PlusLigę i zajął 15. miejsce w rozgrywkach. Sam przyjmujący był 13. zawodnikiem na swojej pozycji na polskich parkietach.

Mimo niezbyt udanych rozgrywek, Australijczyk z rosyjskim paszportem ma szansę trafić do Zenitu Kazań, który określany jest mianem drugiego najlepszego klubu na świecie (1. miejsce w ocenie ekspertów ma Sada Cruzeiro). Dużą „kartą przetargową” Yudina ma być fakt posiadania podwójnego obywatelstwa (od 2013 roku), co spowoduje, że w Zenicie wystąpi jako Rosjanin.

Do jego sukcesów można zaliczyć wicemistrzostwo Brazylii z Telemig Celuar Minas (2006 rok), dwa srebra mistrzostw Polski (2007, 2010), 2. miejsce w Pucharze Challange (2009) oraz zwycięstwo w Pucharze Polski (2010).

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.