Siatkówka. MKS Będzin zachowuje siatkarzy na rozegraniu

Łukasz Kozub i Jonah Seif zostają w MKS-ie Będzin - poinformował we wtorek klub. Obaj rozgrywający podpisali kontrakty obowiązujące tylko na kolejny sezon.

– To był dla mnie rok rozwoju – mówi Jonah Seif. Dzięki dobremu sezonowi w klubie z Zagłębia Amerykanin może mieć szansę powiększyć swoje doświadczenie reprezentacyjne - ma za sobą występy w kadrze USA na igrzyskach panamerykańskich (2015 rok), a ostatnio został powołany do szerokiego składu reprezentacji na Ligę Światową 2017. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Będzinie na kolejny rok. Mamy znakomitego trenera, Stelio DeRocco i pod jego kierownictwem gra MKS-u może spełnić, a nawet przerosnąć wszelkie oczekiwania. Mogę powiedzieć, że znakomicie czuję się w Będzinie – dodaje Seif. W sezonie 2016/2017 rozegrał 118 setów, zdobywając punkty poprzez 13 asów i 37 bloków.

Równorzędnie z Amerykaninem w składzie MKS-u na pozycji rozgrywającego występował Łukasz Kozub, jeden z głównym twórców sukcesu „złotych juniorów”. W rozgrywkach 2016/2017 wielokrotnie dostawał szansę od Stelio De Rocco i można powiedzieć, że wykorzystał ją bardzo dobrze. Wystąpił w ostatnim sezonie w 82 setach, a aktualnie przygotowuje się (wspólnie ze środkowym będzińskiego klubu Dawidem Wochem) do eliminacyjnego turnieju mistrzostw świata juniorów w Berlinie (19-21 maja). – Jestem przekonany, że wrócę z turnieju jeszcze silniejszy, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje potem w PlusLidze – zapewnia młody zawodnik.

Kozub statystycznie był 13. rozgrywającym w PlusLidze, natomiast Seif uplasował się w tym zestawieniu na 15. miejscu.

Do tej pory wiadomo, że w MKS-ie Będzin w sezonie 2017/2018 zagrają Dawid Woch, Łukasz Kozub, Jonah Seif, Marcin Waliński i Mateusz Przybyła. Klub opuścił z kolei Krzysztof Rejno, który powraca do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po roku wypożyczenia.

Zobacz wideo