Siatkówka. Drzyzga odchodzi, Tichacek zostaje

Lukas Tichacek podpisał nową umowę z Asseco Resovią. Kontrakt obowiązywał będzie przez najbliższy sezon z opcją przedłużenia na kolejny rok. Wcześniej do klubu z Podkarpacia przeniósł się Michał Kędzierski, a zespół opuścił Fabian Drzyzga.

Lukas Tichacek gra w Asseco Resovii Rzeszów od 2011 roku. Wcześniej występował tylko w dwóch klubach - Dukli Liberec (do 2006 roku) oraz VfB Fridrichshafen (2006-2011). W zespole z Podkarpacia zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski (2012, 2013, 2015) oraz tyle samo srebrnych (2014, 2016). Razem z polską drużyną zajął drugie miejsce w Pucharze CEV (2012) oraz wygrał Superpuchar Polski (2013). Na swoim koncie ma również pięć złotych medali mistrzostw Niemiec oraz trzy wygrane w mistrzostwach Czech.

To on w przyszłym roku razem z Michałem Kędzierskim będzie odpowiedzialny za rozegranie Resovii. Z klubem przed paroma dniami rozstał się Fabian Drzyzga. W sezonie 2017/2018 w drużynie nie będzie również Gavina Schmitta (Toray Arrows), Frederica Wintersa, Thomasa Jaeschke (Calzedonia Werona), Piotra Nowakowskiego (Lotos Trefl Gdańsk), Damiana Wojtaszka (ONICO Warszawa) oraz Marko Ivovica (Funvic Taubate).

Na stanowisku trenerskim Andrzeja Kowala zastąpił Roberto Serniotti. Na ataku grać będzie Jakub Jarosz, na pozycji libero Paweł Rusek (przeszedł z Cuprum Lubin), a nowy kontrakt z rzeszowskim zespołem podpisał Łukasz Perłowski. Spekuluje się o zainteresowaniu władz klubu Klemenem Cebuljem (Cucine Lube Civitanova), lecz jego transfer wydaje się mało prawdopodobny.

Zobacz wideo
Więcej o: