Siatkówka. Robbert Andringa za Aleksandra Śliwkę w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Potwierdziły się pogłoski, które od kilku tygodni pojawiały się w kontekście przyszłości Indykpolu AZS Olsztyn. Władze klubu zdradziły, że nie udało im się zatrzymać Aleksandra Śliwki, ale również, że znaleziono za niego zastępstwo w osobie Robberta Andringi.

- Priorytetem było dla nas zatrzymanie Aleksandra Śliwki - wyjaśnił prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie, Tomasz Jankowski. - Od lutego prowadziliśmy rozmowy z samym zawodnikiem oraz Asseco Resovią Rzeszów w sprawie wypożyczenia na kolejny sezon. Niestety nie otrzymaliśmy zgody, więc szukaliśmy jego następcy. Wybór padł na reprezentanta Holandii, którego mocną stroną jest bardzo dobre przyjęcie zagrywki. Jestem przekonany że zawodnik wkomponuje się w zespół, co przełoży się na dobre wyniki w następnym sezonie - dodał.

- Jestem zadowolony i podekscytowany z dołączenia do Indykpolu AZS Olsztyn w przyszłym sezonie - odpowiedział mu Robbert Andringa. - Nie mogę się już doczekać, kiedy będę grał w PlusLidze i rywalizował z najsilniejszymi drużynami na świecie - zaznaczył holenderski przyjmujący.

Andringa ma 27 lat. Karierę zaczynał w holenderskim Lycurgus Groningen Volleyball i grał tam pięć lat (2008-2013), zdobywając dwa srebrne i dwa brązowe medale krajowych mistrzostw. Miał również możliwość wystąpienia w europejskich pucharach. Kolejny rok spędził w Lindemans Aalst, z którym wygrał Puchar i Superpuchar Belgii. Kolejne przenosiny, tym razem do Stade Poitiers, poskutkowały 8. miejscem we francuskich rozgrywkach. Z reprezentacją Holandii sięgnął po złoto Ligi Europejskiej w 2012 roku.

Wciąż oficjalnie nie ogłoszono, gdzie kolejny sezon spędzi Aleksander Śliwka. W rozmowie ze Sport.pl zdradził, że będzie to albo Asseco Resovia Rzeszów, albo Lotos Trefl Gdańsk.

Zobacz wideo
Więcej o: