Siatkówka. Paweł Rusek nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

34-letni zawodnik Cuprum Lubin, Paweł Rusek, zmienia klub. W sezonie 2017/2018 grać będzie dla 4. drużyny minionych mistrzostw Polski, Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz związał się z zespołem z Podkarpacia na dwa kolejne lata.

W czwartek władze Asseco Resovii ogłosiły nowy transfer. Jest nim pozyskanie 34-letniego Pawła Ruska, który ostatnie sezony spędził w Cuprum Lubin. Statystycznie był 9. libero poprzednich rozgrywek. Zespół z Rzeszowa będzie jego szóstym klubem w karierze (wcześniej występował w RMKS-ie Rybnik, Górniku Radlin, Jastrzębskim Węglu, Lotosie Treflu Gdańsk i wspomnianym Cuprum).

Po niezbyt udanym sezonie - dopiero 4. miejscu mistrzostw Polski oraz pożegnaniu się z rozgrywkami Ligi Mistrzów jeszcze przed Final Four - władze Asseco Resovii Rzeszów mocno zmieniają skład zespołu. Z drużyną mimo ważnego kontraktu pożegnał się trener Andrzej Kowal i wciąż nieznane jest nazwisko jego zastępcy. Umowy przedłużyli przyjmujący John Gordon Perrin oraz Thibault Rossard, środkowy Marcin Możdżonek i atakujący Jochen Schoeps. Ważne kontrakty mieli libero Mateusz Masłowski oraz Bartłomiej Lemański.

Z klubem rozstali się natomiast Piotr Nowakowski (Lotos Trefl Gdańsk), Gavin Schmitt (liga japońska), Frederic Winters, Thomas Jaeschke (wykupił kontrakt i przeniósł się do Włoch) oraz Damian Wojtaszek (kolejny sezon spędzi w ONICO Warszawie). W sezonie 2017/2018 w drużynie zagrają również Jakub Jarosz i Michał Kędzierski. Spekuluje się, że 4. zespół PlusLigi opuści Marko Ivović. Ponoć dostał ofertę z ligi brazylijskiej.

Stephane Antiga w "Wilkowicz Sam na Sam": Syn powiedział: gdybym miał zagrać w kadrze siatkarzy, to dla Polski, nie dla Francji. Ja się zgadzam. Bo tu fajnie jest

Więcej o: