Siatkówka. Michał Filip i Dejan Vincić dołączą do Cerradu Czarnych Radom

W sezonie 2017/2018 Michał Filip i Dejan Vincić dołączą do zespołu Cerradu Czarnych Radom. Brązowy medalista Ligi Europejskiej i srebrny mistrzostw Europy w drużynie Roberta Prygla zastąpią Michała Kędzierskiego i Bartłomieja Bołądzia.

Michał Filip pochodzi z Rzeszowa, a siatkówki uczył się w miejscowym AKS-ie. Później, na drodze wypożyczenia, trafił do AZS-u Politechnika Warszawska, gdzie grał w latach 2014-2017. Mimo udanego sezonu 2016/2017 i 5. pozycji wśród najlepszych atakujących PlusLigi, klub zdecydował się na zmianę w składzie, o czym poinformował w poniedziałek. 23-letni zawodnik szybko znalazł jednak nowego pracodawcę i w kolejnym sezonie będzie grał w Cerradzie Czarnych Radom.

Do PlusLigi wraca z kolei Dejan Vincić. Po krótkiej przygodzie z PGE Skrą Bełchatów w 2012 roku słoweński rozgrywający grał w kilku klubach - Maliye Milli Piyango Ankara, Narbonne Volley, Beauvais Oise UC, Jeniseju Krasnojarsk, a ostatnio w Halkbanku Ankara. W karierze klubowej cztery raz zdobywał mistrzostwo i Puchar Słowenii, a z reprezentacją sięgnął po złoty medal Ligi Europejskiej (2015) i srebro mistrzostw Europy (również 2015 rok).

Wcześniej z klubem z Radomia kontrakty podpisali Norbert Huber oraz Jakub Rybicki. We wtorek władze 8. drużyny sezonu 2016/2017 poinformowały, że z zespołem (poza Michałem Kędzierskim, który wrócił do Asseco Resovii Rzeszów) rozstał się Bartłomiej Bołądź.