PlusLiga. Jastrzębski Węgiel zatrzymuje trzon zespołu, Jason De Rocco z nowym kontraktem

Zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, trwa przedłużanie umów z siatkarzami Jastrzębskiego Węgla. Po Salvadorze Hidalgo Olivie, Macieju Muzaju, Lukasie Kampie i Grzegorzu Kosoku kolejny zawodnik podpisał nowy kontrakt z klubem ze Śląska. Mowa o kanadyjskim przyjmującym, Jasonie De Rocco

– Jestem szczęśliwy, że Jason będzie z nami także i w przyszłym sezonie. Zawodnik ten rozwinął się pod względem siatkarskim w naszym klubie. W drugiej części minionego sezonu był graczem podstawowego składu i udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny rok – stwierdził trener Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew. – Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona De Rocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu – mówił prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

28-letni przyjmujący ma bogatą przeszłość klubową. Grał w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Grecji, Włoszech, Francji, Turcji i Polsce. W Jastrzębskim Węglu występuje od dwóch lat. W sezonie 2016/2017 był statystycznie 27. przyjmującym PlusLigi. Pierwszą część sezonu spędził głównie na ławce rezerwowych, ale po kontuzji Scotta Touzinsky'ego dostał swoją szansę na grę w pierwszej szóstce.

Dotychczas kontrakty ze śląskim klubem przedłużyli Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok i Lukas Kampa. Nie wiadomo co z przyszłością Patryka Strzeżka, Sebastiana Schwarza, Marcina Bachmatiuka i innych.