PlusLiga. Miłosz Zniszczoł zostaje w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn kontynuuje przedłużanie kontraktów z kolejnymi zawodnikami. Tym razem nową umowę podpisał Miłosz Zniszczoł. - Naszym zamiarem było utrzymanie całej trójki środkowych i to zrealizowaliśmy - powiedział prezes klubu, Tomasz Jankowski

- Nasi środkowi w ubiegłym sezonie świetnie się uzupełniali na boiskach PlusLigi, zdobywając w sumie 7 statuetek MVP [Daniel Pliński - 4 statuetki, Kuba Kochanowski - 2, Miłosz Zniszczoł - 1]. Cieszę się, że Miłosz zostaje na dwa lata w Olsztynie - dodał Jankowski.

- Bardzo cieszę się, że zostaje w Olsztynie na kolejny sezon - przyznał sam Miłosz Zniszczoł. - Zarząd klubu obdarzył mnie zaufaniem i postanowił przedłużyć ze mną umowę. Moja rodzina, która w tym roku się powiększyła, bardzo dobrze się czuje w tym mieście. Mamy fajne warunki do życia i grania. W poprzednim sezonie osiągnęliśmy bardzo dobry wynik, a przyszły sezon zapowiada się również niezwykle ciekawie - dodał środkowy.

31-letni zawodnik w tym sezonie w Indykpolu AZS-ie rozegrał 94 sety, w których zdobył 135 punkty - 70 atakiem, 43 blokiem 22 zagrywką. W klubie z Warmii i Mazur gra od 2014 roku. W Olsztynie zostanie jeszcze dwa lata.

Po sezonie 2016/2017 AZS Olsztyn opuścił trener, Andrea Gardini, który będzie szkolił ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Na jego miejsce przyjdzie Roberto Santilli. Z klubem mają się rozstać również Aleksander Śliwka (Lotos Trefl Gdańsk) oraz Wojciech Włodarczyk (ONICO AZS Politechnika Warszawska).