PlusLiga. Lotos Trefl Gdańsk bez rozgrywającego. Masny wróci do Bydgoszczy?

Po roku gry w Lotosie Treflu Gdańsk z klubem z Północy rozstał się Michal Masny. Słowackiego rozgrywającego łączy się z Łuczniczką Bydgoszcz

- "Miskin" to bardzo dobry gracz, który w poprzednim sezonie wniósł do naszej drużyny sporo doświadczenia. W nowym sezonie mamy jednak inną koncepcję obsadzenia pozycji rozgrywającego. Dziękujemy mu za występy w Gdańsku i życzymy powodzenia w dalszej karierze – powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla.

37-letni Michal Masny do Trefla trafił przed rokiem z Jastrzębskiego Węgla. W sezonie 2016/2017 wystąpił we wszystkich ligowych meczach żółto-czarnych, 31 z nich rozpoczynając w pierwszym składzie. Zdobył łącznie 54 punkty, trzykrotnie będąc też uznawanym za najlepszego gracza meczu.

W Polsce Słowak gra o 2007 roku, kiedy podpisał umowę z Płomieniem Sosnowiec. Kolejne lata (2008-2010) spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, skąd przeniósł się do Delecty Bydgoszcz. Najbardziej kojarzony był jednak z sezonami spędzonymi w Jastrzębskim Węglu (2013-2016). Po roku gry rozstał się z Lotosem Treflem Gdańsk. W kuluarach łączy się go ponownie z bydgoskim klubem, który od nowego roku prowadzony będzie przez Jakuba Bednaruka.

W Lotosie Treflu przedłużono kontrakt trenerowi Andrei Anastasiemu, Damianowi Schulzowi oraz Mateuszowi Mice. Karierę skończył Piotr Gacek, a Dmyto Paszycki rozstał się z zespołem.