Siatkówka. Gavin Schmitt odejdzie z Resovii. Piotr Nowakowski również?

Atakujący Asseco Resovii Rzeszów, Gavin Schmitt, zgodnie z przewidywaniami nie zagra w przyszłym sezonie w klubie z Podkarpacia. Kanadyjski atakujący zdecydował się zmienić kontynenty i w przyszłym sezonie będzie występować w japońskim Toray Arrows. Spekuluje się również o odejściu Piotra Nowakowskiego do Lotosu Trefla Gdańsk

Gavin Schmitt dołączył do zespołu aktualnych wicemistrzów kraju przed sezonem 2016/2017. Razem z Jochenem Schoepsem miał stanowić o sile ataku rzeszowian i przez część sezonu mu się to udało mimo że powracały problemy zdrowotne. Późniejsza kontuzja barku wyeliminowała Kanadyjczyka z gry. Po raz ostatni na boisku pojawił się 10 lutego w meczu przeciwko Cerradowi Czarnym Radom. Po zakontraktowaniu Jakuba Jarosza na kolejne rozgrywki i przedłużeniu umowy z kapitanem Resovii stało się jasne, że w Resovii dla Schmitta nie będzie już miejsca. Jego agent, Georges Matijasević, poinformował w mediach społecznościowych, że zawodnik w przyszłych rozgrywkach zmieni kontynenty i przeniesie się do japońskiego Toray Arrows - aktualnego mistrza kraju. Kanadyjczyk ma już doświadczenie w grze w podobnych klubach - przez 3 lata występował w koreańskim Samsung Bluefangs, rok spędził w Ameryce Południowej w Funvic Taubaté.

Dużo mówi się również o opuszczeniu Resovii przez Piotr Nowakowskiego, który w klubie Podkarpacia spędził 6 lat. Wcześniej występował przez 5 lat w AZS-ie Częstochowa. Obecnie środkowy ma być kuszony przez Lotos Trefl Gdańsk.

Do tej pory Asseco Resovia Rzeszów przedłużyła kontrakty z Schoepsem, Thibault Rossardem oraz Marcinem Możdżonkiem. W kolejnym sezonie w klubie zostaną również Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański oraz trener Andrzej Kowal.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.