PlusLiga. Karol Butryn zostaje w GKS Katowice

Po trenerze Piotrze Gruszce kolejny członek drużyny GKS-u Katowice związał się z klubem na dłużej - Karol Butryn podpisał nowy kontrakt. 23-letni atakujący zostanie w zespole przez kolejne dwa lata.

- Karol rozgrywa doskonały sezon. Szybko wdrapał się do pierwszej dziesiątki najlepszych atakujących w PlusLidze i jest bardzo ważnym ogniwem zespołu. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i podpisaliśmy kontrakt na kolejne dwa lata. W Katowicach Karol nadal będzie mógł rozwijać swój talent, a kibice będą mogli cieszyć się jego świetną grą w następnych sezonach - powiedział menadżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, Dariusz Łyczko.

Karol Butryn dołączył do drużyny GKS-u Katowice przed sezonem 2015/16. W tym sezonie szybko wywalczył miejsce w podstawowej szóstce i zadebiutował w PlusLidze. Grając w 28 meczach zdobył 427 punktów, z czego 32 zagrywką i 47 blokiem. Został powołany do szerokiego składu reprezentacji Polski.

Obecnie drużyna ze Śląska zajmuje 9. miejsce w PlusLidze. Mając 38 punktów, traci trzy do będącego wyżej Cerradu Czarnych Radom. W ubiegłym tygodniu kontrakt z GKS-em Katowice o dwa lata przedłużył trener Piotr Gruszka.

Zobacz wideo
Więcej o: