Siatkówka. Czy Kevin Tillie wróci do gry w tym sezonie? Jest odpowiedź ZAKSY

Przed meczem 20. kolejki PlusLigi przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Kevin Tillie, doznał urazu barku. Pierwsze badania wskazały, że nie jest wykluczone, że w tym sezonie wróci jeszcze na boisko. Najnowszy komunikat prasowy klubu jest jednak jednoznaczny - w najważniejszych meczach sezonu mistrzowie Polski będą musieli sobie poradzić bez francuskiego przyjmującego.

- Po odniesionym urazie barku Kevin Tillie przez kilka tygodni poddawany był rehabilitacji. Jednak po tym czasie dyspozycja zawodnika wciąż nie pozwala mu wrócić do gry w pełnym wymiarze. W związku z czym nasz przyjmujący podjął decyzję o poddaniu się operacji. Zabieg zostanie przeprowadzony w przyszłym tygodniu we Francji. Zaplanowany zabieg wyklucza powrót do gry Kevina Tillie w bieżącym sezonie ligowym - podał klub w oficjalnym komunikacie prasowym.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gra w te chwili najważniejsze mecze sezonu. Mimo kontuzji Francuza zespół prowadzony przez Ferdinando De Giorgiego nie mógł skorzystać z transferu medycznego. W obecnej sytuacji na pozycji przyjmującego obok Sama Deroo występują Rafał Buszek i Kamil Semeniuk.

Mistrzowie Polski są na 1. miejscu w tabeli PlusLigi, mając 8 punktów przewagi nad drugą Asseco Resovią Rzeszów. Kędzierzynianie grają również w fazie play-off Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu z Biełogorie Biełgorod przegrali 1:3. Rewanż w Polsce odbędzie się w przyszłą środę.

Zobacz wideo
Więcej o: