Siatkówka. Dragan Mihailovic nowym trenerem Łuczniczki Bydgoszcz

Wakat na stanowisku trenera Łuczniczki Bydgoszcz nie trwał długo - miejsce Piotra Makowskiego zajął Dragan Mihailovic. Ma on poprowadzić bydgoski zespół do końca sezonu.

- Największy dylemat polegał na tym, czy sprowadzać nowego trenera w tym momencie sezonu. Zdecydowaliśmy się na kandydaturę Dragana Mihailovicia. Zaproszenie do współpracy Dragana ma na celu sprawienie, aby w tym sezonie ugrać więcej, ale też rozważyć budowanie składu i filozofię zespołu na kolejne rozgrywki - powiedział prezes bydgoskiego klubu, Piotr Sieńko. W zeszłym roku Dragan Mihailovic prowadził fińskie Raision Loimu. Wcześniej pracował w drużynach z Jugosławii, Grecji, Francji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Libanu, Bahrajnu i Finlandii. Zdobył między innymi brązowy medal igrzysk olimpijskich, krążki mistrzostw świata, Pucharu Świata, mistrzostw Europy, ligi francuskiej, greckiej oraz katarskiej. W bydgoskim klubie na stanowisku zastąpił Piotra Makowskiego.

Czy nowy trener pomoże Łuczniczce zajść wyżej?

Łuczniczka Bydgoszcz z 19 punktami zajmuje 12. miejsce w tabeli PlusLigi. Do pozycji wyżej traci siedem punktów, a nad 13. Effectorem prowadzi o dwa. W tym sezonie na 22 spotkania przegrała 17, zwyciężając w pięciu meczach. Ostatni pojedynek z zespołem z Zagłębia wygrała 3:2.

Zobacz wideo
Więcej o: