Siatkówka. Mistrz świata kontuzjowany. Paweł Zagumny: Jestem już na granicy wytrzymałości

Od dłuższego czasu ONICO AZS Politechnika Warszawska gra bez swojego rozgrywającego Pawła Zagumnego. Trwające od dwóch miesięcy problemy zdrowotne siatkarza spowodowały, że grą warszawian kieruje Jan Firlej. - Jestem bardzo zirytowany tym, że tak wygląda moje zdrowie i muszę przyznać, że jestem już na granicy wytrzymałości - powiedział Sport.pl mistrz świata z 2014 roku.

Naderwanie więzadła bocznego w kolanie było początkiem kłopotów zdrowotnych doświadczonego rozgrywającego ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej, Pawła Zagumnego. Kiedy wydawało się, że zawodnik powróci do treningów i gry pojawiły się kolejne problemy - tym razem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. - Jestem bardzo zirytowany tym, że tak wygląda moje zdrowie i muszę przyznać, że jestem już na granicy wytrzymałości. Kilka razy próbowałem przystąpić do treningów, ale nie udało się - ból zawsze powracał. Mam nadzieję, że to finalny etap tej kontuzji i na dniach będę mógł dołączyć do zespołu - powiedział gracz.

39-letni siatkarz jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem swojego zespołu. Pytany na ile uraz kręgosłupa wynika z przypadku, a na ile z wieku odpowiedział, że oba te czynniki odegrały w tym przypadku znaczącą rolę. - Pierwsza kontuzja była niefortunna, a druga jest konsekwencją poprzedniej. Myślę, że "zużycie materiału" przy drugiej jest widoczne, aczkolwiek w dużej mierze wynikła ona po prostu z urazu nogi - dodał Zagumny.

Czy mistrz świata wróci jeszcze na boisko?

Wiele mówiło się o tym, że sezon 2016/2017 może być ostatnim dla Pawła Zagumnego. Siatkarz potwierdził, że istnieje takie prawdopodobieństwo. - Zarówno ja, jak i sztab medyczny cały czas dążymy do tego, żebym w tych rozgrywkach jeszcze pożegnał się z parkietem. Można powiedzieć, że to jest raczej mój ostatni sezon, dlatego chciałbym zagrać jeszcze kilka meczów - przyznał rozgrywający.

Obecnie grą ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej kieruje Jan Firlej. Jakub Bednaruk w razie konieczności rozważa przesunięcie atakującego Pawła Mikołajczaka na pozycję rozgrywającego.

Więcej o: