Liga Światowa. Kontuzja Bartmana prawdopodobnie wykluczy go z turnieju

Czołowy atakujący reprezentacji Polski Zbigniew Bartman naderwał mięsień dwugłowy łydki w piątym secie wygranego meczu Polski z Bułgarią. Według opinii lekarzy, kontuzja Bartmana wykluczy go z tego turnieju.

Bartman doznał urazu przy prowadzeniu Polaków w decydującym secie 11:4 i opuścił boisko z pomocą Krzysztofa Ignaczaka. Na jego twarzy widać było grymas bólu. Od tego momentu Bułgarzy wygrali osiem z kolejnych dziewięciu piłek.

- Zbyszek Bartman doznał kontuzji i wybiło nas to z rytmu. Ja też przez dłuższą chwilę zastanawiałem się komu wystawiać kolejne piłki. Na szczęście w najważniejszym momencie wróciliśmy do naszej gry - ocenił rozgrywający Polski Łukasz Żygadło.

- Nagła kontuzja czołowego zawodnika może spowodować w drużynie dodatkową mobilizację lub demobilizację. U nas oznaczało to, niestety, tą drugą możliwość i na kilka minut mój zespół stanął - powiedział trener Anastasi. - Nie wykluczone, że uraz Zbyszka wykluczy go z gry do końca turnieju. To w sporcie normalna rzecz, trzeba sobie z takimi sytuacjami radzić. Mam jeszcze w składzie Piotra Gruszkę, który może zastąpić Bartmana.

Według wstępnych ustaleń lekarzy doszło do naderwania mięśnia dwugłowego łydki. To wykluczy Polaka z gry na 2-3 dni, czyli na okres trwania finałowego turnieju.

GALERIA: Zobacz, jak Polska pokonała w Ergo Arenie Bułgarię [ZDJĘCIA] ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

 

Bartman wykonał w meczu z Bułgarami 34 ataki, z czego punktem zakończyło się 16.

W czwartek Polska, bez Bartmana, zagra z Włochami.

Włosi niespodziewanie przegrali z Argentyną?

Zobacz jak Polska wielkie halowe imprezy gościła ?

Więcej o: