Muszynianka wygrała w półfinale PP z Centrostalem 3:0

Niespodzianki nie było.W półfinale siatkarskiego Pucharu Polski Muszynianka Muszyna wygrała z Centrostalem Bydgoszcz 3:0. W drugim półfinale Atom Trefl Sopot zagra z Aluprofem Bielsko-Biała. Początek meczu o godz. 17:30.

Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

W pierwszym z dwóch sobotnich półfinałów zmierzyły się zespoły, które w piątek nawet się nie zmęczyły. Muszynianka bez problemów wygrała z I ligowym PTPS Piła (3:0), a bydgoszczanki zmiotły z boiska ostatni zespół PlusLigi Kobiet TPS Rumia (3:0). Faworytem meczu o wejście do niedzielnego finału był lider tabeli po sezonie zasadniczym z Muszyny i nie zawiódł. Niespodzianką zapachniało jedynie na początku meczu. Siatkarki Piotra Makowskiego prowadziły nawet pięcioma punktami (11:6), ale to były tylko dobre złego początki.

Wicemistrzynie Polski długo się rozkręcały, mozolnie odrabiając punkt po punkcie, a gdy zaczęły "grać swoje", rywalki mogły tylko liczyć uciekające punkty. Centrostal ocknął się jeszcze w trzecim secie, ale w końcówce większe wyrachowanie i przede wszystkim umiejętności dały zwycięstwo siatkarkom Bogdana Serwińskiego. MVP meczu została rozgrywająca Muszyny Milena Sadurek.

Muszynianka Muszyna - Centrostal Bydgoszcz 3:0. Sety: 25:17, 25:17, 25:22. Muszynianka : Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Wensink, Piątek, Kasprzak. Centrostal : Naczk, Mróz, Polak, Spicer, Kuligowska, Leys, Kuehn-Jarek (libero) oraz Kowalkowska, Zielińska, Pelc, Skiba. Widzów : 1,3 tys.