Siatkówka. Castellani blisko Fenerbahce Stambuł

Daniel Castellani jest już od krok od podpisania kontraktu z tureckim zespołem Fenerbahce Stambuł. Jego nowi podopieczni zajmują obecnie 5. miejsce w tureckiej ekstraklasie, co jest poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i działaczy tego klubu.

Po ostatniej porażce w Ankarze z Halkbankiem skończyła się cierpliwość działaczy ze Stambułu. Trenerem pierwszego zespołu przestał być prowadzący go z przerwami od 2007 roku Węgier György Demeter. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia Fenerbahce Stambuł jest Daniel Castellani, były selekcjoner reprezentacji Polski.

O propozycji Fenerbahce dla Argentyńczyka mówiło się już od jakiegoś czasu. Działacze jednak zwlekali z podpisaniem kontraktu, a sam Castellani miał inne propozycje (w tym z Polski). Teraz jednak nic już nie stoi na przeszkodzie, by w najbliższym spotkaniu Castellani poprowadził siatkarzy Fenerbahce. W zespole grają tak znani siatkarze jak Ivan Miljković, Andrija Gerić, Leonel Marshall i Tomislav Cosković. Nie dziwi więc rozczarowanie wynikami zespołu, który zajął czwarte miejsce w grupie Ligi Mistrzów z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie.

W dniu dzisiejszym Daniel Castellani złożył podpis na kontrakcie z tureckim klubem. Dotarła do nas również informacja, że fiński związek siatkarski parafował dwuletni kontrakt z argentyńskim szkoleniowcem. Castellani ma prowadzić fińską reprezentację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Kontrakt z Finami dopuszcza możliwość prowadzenia zespołów klubowych przez selekcjonera.

Więcej w serwisie siatka.org ?

Więcej o: