Siatkarski Memoriał Wagnera w Spodku? Na 90 procent

Prestiżowa impreza siatkarska z udziałem czołowych europejskich reprezentacji może trafić do Spodka. Śląscy fani siatkówki mogą liczyć także na inne niespodzianki.

Memoriał poświęcony pamięci słynnego trenera Huberta Wagnera organizowany jest od 2003 roku. Na początku miejscem rozgrywania imprezy był Olsztyn.

Dwa lata temu zawody zorganizowała jednak Łódź, a w zeszłym roku Bydgoszcz. Memoriał ma sporą rangę, bo odbywa się zawsze niedługo przed najważniejszą w danym roku siatkarską imprezą. Na turniej przyjeżdżają więc silne reprezentacje, by sprawdzić swoją formę. W tym roku jest podobnie - impreza ma odbyć się na tydzień przed rozpoczynającymi się we wrześniu mistrzostwami Europy w Austrii i Czechach.

- Na 90 proc. memoriał odbędzie się w Katowicach. Wszystko zależy oczywiście od ostatecznej decyzji władz miasta, które muszą uczestniczyć w kosztach zorganizowania turnieju. Rywalem Katowic pozostaje jeszcze Poznań - mówi Marek Kisiel, prezes Śląskiego Związki Piłki Siatkowej. W tegorocznym memoriale poza Polakami mają wziąć udział także Rosjanie, Włosi i Czesi.

- A to nie koniec! W tym roku niezwykle ciekawie zapowiada się też Memoriał Agaty Mróz. Do udziału w imprezie w Spodku zaproszono bowiem żeńskie reprezentacje Brazylii, Kuby i Rosji - podkreśla Kisiel.

Prawdziwą bombą może okazać się też zmiana rywala Polaków w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Do tej pory wydawało się, że nasi reprezentanci rozegrają w Spodku dwumecz z Portoryko. Z naszych najnowszych informacji wynika jednak, że Katowice mają szansę na goszczenie innego rywala grupowego - Brazylii!