PlusLiga. Przez Panathinaikos do Fartu

Siatkówka. Błyskawicznie zakończyły się negocjacje, o których informowała "Gazeta" szukającego zawodnika na pozycję atakującego Fartu Kielce z 27-letnim Francuzem Ludovikiem Castardem. Będzie grał w zespole beniaminka PlusLigi do końca sezonu.

Działacze do końca trzymali umowę w tajemnicy, jednak w sobotę zawodnik z Paryża przylatuje do Polski. Bo kielczanie byli już wcześniej zdecydowani. Teraz będą robić wszystko, by drugi po Xavierze Kapferze zawodnik z Francji pomógł beniaminkowi już w następnej serii - bardzo trudnym wyjazdowym meczu w Częstochowie.

Mierzący 195 cm i ważący 95 kg Castard może grać także na przyjęciu (na tej pozycji występował w tym sezonie w Panathinaikosie, z którym przed kilkoma dniami rozwiązał - z powodów kłopotów finansowych - umowę).

Ma na koncie ponad 70 występów w reprezentacji, łącznie z grą w finałach Ligi Światowej w 2006 r. kiedy to Francuzi przegrali tylko z Brazylią. Jest też finalistą i MVP mistrzostw Europy do lat 21 sprzed ośmiu lat. Z ekipą Paris Volley wywalczył dwa tytuły mistrza kraju (2007 i 2008). Potem trafił do Cannes, gdzie w ubiegłym roku zdobył wicemistrzostwo Francji i kwalifikację do Ligi Mistrzów. Srebro w lidze francuskiej zdobył jeszcze w czasach gry w Arago de Sete (2005). Ten sam klub reprezentował, ale później wspomniany Xavier Kapfer. Ci dwaj jednak się spotkali nie tylko w kadrze, ale też na początku kariery w Narodowym Centrum Siatkówki - CNVB (odpowiednik polskiego SMS-u).

Wszystko o siatkarskiej PlusLidze - znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: