Organika ograła w Łodzi silnych przeciwników

Siatkarki Organiki Budowlanych w świetnym stylu wygrały turniej o Puchar Prezydenta Łodzi. Podopieczne trenera Wiesława Popika nie straciły nawet seta.

Impreza, która przez trzy dni odbywała się w hali sportowej przy ul. Skorupki, miała bardzo silną obsadę. Wystąpiły w niej mistrz Polski Aluprof Bielsko-Biała i Atom Trefl Sopot, uważany za najbogatszy klub w PlusLidze Kobiet. Stawkę uzupełniał mistrz Finlandii LP Viesti Salo, z którym łodzianki wygrały pierwszego dnia. W sobotę gospodynie zmierzyły się z Aluprofem. Oczywiście obie drużyny musiały zagrać bez reprezentantek Polski uczestniczących w mistrzostwach świata w Japonii. W Organice Budowlanych brakowało Karoliny Kosek i Katarzyny Zaroślińskiej, zaś wśród rywalek Anny Werblińskiej (dawniej Barańskiej) i Bereniki Okuniewskiej.

Okazało się, że zdobywczynie Pucharu Polski mają lepsze rezerwy, bowiem zwyciężyły bez straty seta. To duży sukces, bowiem wśród bielszczanek były m.in. Katarzyna Skorupa, Natalia Bamber czy Karolina Ciaszkiewicz. W łódzkim zespole znakomicie spisywały się Katarzyna Bryda i pozyskana ostatnio amerykańska atakująca Kate Olsovsky.

W niedzielę, na zakończenie imprezy, Organika Budowlani zagrała z Atomem Treflem, który typowany jest na czwartą siłę w polskiej kobiecej siatkówce. Spotkanie było bardzo zacięte, ale na siatkarki trenowane przez Wiesława Popika nie było mocnych. Trzecie miejsce w imprezie zajął Aluprof, a czwarte - LP Viesti Salo.

Na najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano Brydę, pozostałe nagrody też trafiły do łódzkich siatkarek. Zagrywkę najlepiej przyjmowała Katarzyna Ciesielska, najlepszą atakującą została Olsovsky, blokującą - Julia Szeluchina, a rozgrywającą - Marta Wójcik.

Przypomnijmy, że pierwszy oficjalny mecz łodzianki rozegrają 23 listopada w Lidze Mistrzyń z Villa Cortese.