Są kolejni kandydaci do gry w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębski Węgiel wciąż poszukuje wartościowego siatkarza, który wzmocniłby środek bloku. W grę wchodzi tylko zawodnik z zagranicy.

Klub nadal ma nieobsadzone jedno miejsce w składzie na nadchodzący sezon w PlusLidze. Chodzi o pozycję środkowego. Działacze JW poszukują kandydata wyłącznie za granicą. Jak już informowaliśmy, prezes Zdzisław Grodecki poważnie zastanawia się nad ofertą mistrza olimpijskiego z Pekinu, reprezentanta USA Ryana Millara. Do zawodnika wysłano z klubu zaproszenie do Polski na badania medyczne. W odwodzie pozostaje Grek Nikolaos Smaragdis.

Jak się okazuje, na nich poszukiwania się nie kończą. - Jest naprawdę wielu ciekawych graczy, chętnych do występów w naszych barwach. Co równie ważne, w tym okresie żądania finansowe zawodników są niższe niż wcześniej. Dlatego nie spieszymy się - mówi szef JW. Z naszych informacji wynika, że Grodecki bierze również pod uwagę nazwiska takich siatkarzy jak 26-letni reprezentant Trynidadu i Tobago Marc-Anthony Honore z VfB Friedrichshafen oraz 27-letni Amerykanin Delano Thomas, znany z występów w słoweńskim ACH Volley Bled, który ostatnio grał w portorykańskim klubie z Ponce.

Jestem spokojny o decyzję trenera - mówi Zbigniew Bartman  ?

Więcej o: