Muserski zagrał ostatni mecz w karierze. Stawką było mistrzostwo kraju

Dmitrij Muserski na początku roku zakomunikował, że po sezonie zakończy karierę. Jego drużyna - Suntory Sunbirds dotarła do wielkiego finału i grała o kolejne złoto ligi japońskiej. Czy udało mu się zwieńczyć tę kampanię i całą karierę tytułem mistrzowskim?
DLOLO
Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

Na początku roku gruchnęła informacja o zakończeniu kariery przez legendę siatkówki. Dmitrij Muserski, bo o nim mowa, przekazał, że po ostatnim ligowym meczu kończy z siatkówką. Od 2018 roku grał w barwach drużyny Suntory Sunbirds. "Dmitrij Muserski poinformował całe siatkarskie środowisku o zakończeniu wraz z trwającym sezonem kariery, po meczu Suntory Sunbirds z Tokio Great Bears, które jego zespół 3:0. Rosjanin przyczynił się do zapełnienia gabloty japońskiej drużyny pucharami i medalami. Czterokrotnie wygrywał V League (2021, 2022, 2024, 2025), do tego dorzucił srebro w 2023 i brąz w 2020 roku. Ze swoim ostatnim zespołem w karierze zdobył też w 2023 roku Klubowe Mistrzostwo Azji" - opisywaliśmy na łamach Sport.pl.

Zobacz wideo Damian Wojtaszek ocenia rywali w final four Ligi Mistrzów: Każdy z nas potrafi grać w siatkówkę

Muserski nieudanie zakończył sezon i... karierę

Suntory Sunbirds dotarła do meczu o złoty medal. Klub Muserskiego stanął przed szansą do sięgnięcia po trzecie złoto z rzędu. By tego dokonać trzeba było wygrać dwa finałowe spotkania z Osaka Bluteon. Po pierwszym spotkaniu bliżej sukcesu byli obrońcy tytułu, którzy zwyciężyli 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:23). Muserski - jak wyliczył serwis siatka.org - zdobył w tym spotkaniu 23 pkt (20 z ataku - 40 proc. skuteczności, dwa po bloku i jeden as).

Drugi mecz siatkarze Suntory Sunbirds rozpoczęli bardzo dobrze - wygrali pierwszego seta 25:13 i wydawało się, że przypieczętowanie tytułu będzie formalnością. Jednak w drugiej partii rywale się ocknęli z letargu i zatriumfowali 25:23 i 25:22. Czwartą partię drużyna Muserskiego wygrała 25:20 i doprowadziła do tie-breaku. W nim lepsi byli zawodnicy Osaka Bluteon 15:9.

Zobacz też: Oto prawda o kontuzji Leona. Zaskakująca relacja Antigi

O tytule zadecydowało trzecie starcie. Ostatecznie górą byli siatkarze Osaka Bluteon 3:0 (25:22, 25:20, 25:18) i to oni zostali nowymi mistrzami Japonii. To oznacza, że Dimitrij Muserski zakończył swoją karierę jako wicemistrz Japonii.

Dimitrij Muserski błyszczał także w reprezentacji Rosji. Z nim w składzie wygrali dwukrotnie Ligę Światową (2011, 2013), Ligę Narodów w 2018 roku oraz igrzyska olimpijskie w Londynie.

Więcej o: