Lavarini odkrył karty przed finałem Ligi Narodów! Klamka zapadła

Stefano Lavarini ogłosił piętnastoosobową kadrę reprezentacji Polski siatkarek na turniej finałowy Ligi Narodów w Bangkoku (Tajlandia). W kadrze nie doszło do zmian względem ostatniego turnieju w Hong Kongu. W ćwierćfinale turnieju finałowego Polki zmierzą się w najbliższy piątek z Turcją (godz. 15:30).

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła fazę zasadniczą Ligi Narodów na trzecim miejscu. Polki odniosły aż dziesięć zwycięstw, ale też poniosły dwie porażki. Gładkie przegrane z Brazylią (1:3) i Chinami (0:3) w ostatnim turnieju w Hongkongu mogą jednak zasiać ziarno niepewności przed turniejem finałowym, bo Biało-Czerwone nie zaprezentowały w tych spotkaniach dobrej siatkówki. 

Zobacz wideo Julia Nowicka: To wyróżnienie daje mi wiele pewności siebie i sprawia dużo radości

Polki lecą na turniej finałowy Ligi Narodów. Lavarini powołał 15 zawodniczek

Tym bardziej że ćwierćfinałowym rywalem Polek w Bangkoku będzie reprezentacja Turcji. To aktualne mistrzynie Europy i obrończynie tytułu w Lidze Narodów. To spotkanie zostanie rozegrane w piątek 21 czerwca o godzinie 15:30 czasu polskiego. W innych ćwierćfinałach Włoszki zagrają z Amerykankami, Brazylijki z gospodyniami Tajkami, a Chinki z Japonkami.

Selekcjoner reprezentacji Polski Stefano Lavarini ogłosił piętnastoosobową kadrę Polek na turniej finałowy. Zdecydował się powołać m.in. pięć przyjmujących. Dokładnie te same zawodniczki były już na turnieju w Hongkongu. W kadrze nadal brakuje wracającej do pełni formy libero Marii Stenzel, która kilka tygodni temu przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego.

Kadra polskich siatkarek na turniej finałowy Ligi Narodów w Bangkoku:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska.

Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Magdalena Jurczyk.

Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek.

Przyjmujące: Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański, Natalia Mędrzyk

Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak.

Czy polskie siatkarki ponownie znajdą się na podium Ligi Narodów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.