Oficjalnie: Polski dwukrotny mistrz świata podjął decyzję ws. przyszłości

Puchar CEV, mistrzostwo Polski i krajowy Superpuchar - to trofea, które w barwach Asseco Resovii zdobył Fabian Drzyzga. Teraz jest już pewne, że po ośmiu latach gry w Rzeszowie rozgrywający zmieni klub. O odejściu Drzyzgi Resovia poinformowała w oficjalnym komunikacie. "Fabian pokazał, że będąc w dobrej dyspozycji fizycznej, jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie" - przekazał Piotr Maciąg, prezes klubu z Podkarpacia.

Asseco Resovia zakończyła poprzedni sezon PlusLigi na czwartym miejscu, przegrywając dwumecz o brązowe medale mistrzostw Polski z Projektem Warszawa. Jeszcze miesiąc wcześniej Resovia świętowała historyczny triumf w Pucharze CEV, pokonując 3:0 w finale niemiecką ekipę SVG Luneburg. "Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale wiadomo, że duży budżet znacząco pomaga w osiąganiu wielkich sukcesów. Asseco Resovia ma jeden z trzech największych w PlusLidze (niektórzy twierdzą, że nawet największy), ale tym razem nie dało jej to miejsca na podium" - pisała Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

Zobacz wideo Adam Gorol: Część osób zastanawiała się, jak te transfery się sprawdzą, tytuł mistrzowski jest na to najlepszą odpowiedzią

W trakcie sezonu reprezentacyjnego dochodzi do zmian w kadrach zespołów PlusLigi. Nie inaczej jest w Rzeszowie, gdzie pewne jest, że w kolejnym sezonie w innym klubie, a konkretniej w Projekcie Warszawa, będzie grał Jakub Kochanowski. Poza tym z drużyny odchodzi Jakub Lewandowski czy Michał Kędzierski. A to nie koniec zmian.

To koniec. Fabian Drzyzga odchodzi z Resovii. "Jest jednym z najlepszych"

Resovia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że z klubu odchodzi Fabian Drzyzga. "Fabian przez wiele sezonów spędzonych w Resovii wniósł znaczący wkład w sukcesy naszej drużyny. Wracając do nas w sezonie 20/21 pomógł odbudować jakość sportową naszego zespołu, po najsłabszym sezonie w historii Fabian pokazał, że będąc w dobrej dyspozycji fizycznej, jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie. Dziękuję mu za lata wspólnej pracy oraz życzę wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w jego karierze zawodowej" - powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Drzyzga grał dla Resovii w latach 2013-2017 i 2020-2024. W tym czasie, poza Pucharem CEV, wygrał mistrzostwo Polski (2015) i Superpuchar Polski (2013). Z Drzyzgą w składzie Resovia dwukrotnie była srebrnym medalistą PlusLigi, a w sezonie 22/23 zdobyła brązowy medal. Drzyzga grał wcześniej dla AZS-u Częstochowa (2008-2012), AZS Politechniki Warszawskiej (2012-2013), Olympiakosu Pireus (2017-2018) i Lokomotiwu Nowosybirsk (2018-2020).

Z Drzyzgą w składzie reprezentacja Polski zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata, trzy brązowe medale mistrzostw Europy czy srebro Ligi Narodów w 2021 r. Trener Nikola Grbić nie uwzględnia go jednak w reprezentacji Polski w ostatnim czasie.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie klubowa przyszłość Drzyzgi. W marcu br. pojawiały się informacje o zainteresowaniu z Chin czy Fenerbahce Stambuł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.