161-krotny reprezentant Polski zagra w Arabii Saudyjskiej. Zaskakujący wybór

Dawid Konarski po zakończonym niedawno sezonie rozstał się ze Skrą Bełchatów. Były reprezentant Polski nie szukał długo nowego zatrudnienia. W czwartek agencja LZ Sport PRO ogłosiła, że siatkarz obrał zaskakujący kierunek i całkowicie odejdzie z PlusLigi. Przeniesie się do Arabii Saudyjskiej, gdzie zasili Al-Nassr.

Skra Bełchatów przeżywa jeden z gorszych okresów w historii. W zeszłym roku zakończyła zmagania na 12. miejscu, a w niedawno zakończonym sezonie była dziewiąta. W związku z tym w klubie szykuje się wiele zmian. Jednym z zawodników, który odszedł z drużyny, jest Dawid Konarski. - Czytając to, przecierałem oczy ze zdziwienia i sprawdzałem kilka razy, czy mnie wzrok nie zawiódł. Nie mogłem się na to zgodzić - powiedział w rozmowie z TVP Sport, zdradzając szczegóły rozstania. 

Zobacz wideo Julia Nowicka: To wyróżnienie daje mi wiele pewności siebie i sprawia dużo radości

Dawid Konarski przeniesie się do Arabii Saudyjskiej. Zagra w Al-Nassr 

Polski siatkarz nie musiał długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Konarski zdecydował się jednak obrać zaskakujący kierunek. Jak przekazała agencja LZ Sport PRO, zawodnik trafi do saudyjskiego Al-Nassr. Obecnie nie wiemy nic więcej na temat długości kontraktu ani jego możliwych zarobków. Ubiegły sezon nowy zespół Polaka zakończył na 11. miejscu. 

Dawid Konarski w przeszłości występował również między innymi w Delekcie Bydgoszcz, Asseco Resovii Rzeszów i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Ma na koncie trzy mistrzostwa Polski. Jest również byłym reprezentantem Polski. W kadrze narodowej wystąpił 161 razy i sięgnął z nią dwa razy po mistrzostwo świata (2014 i 2018) oraz raz po brązowy medal mistrzostw Europy (2019). Nie będzie to jego pierwsza zagraniczna przygoda. W 2017 roku występował w tureckim Ziirat Bankas Ankara.

Przypomnijmy, że do Al-Nassr może trafić również inny Polak. Chodzi o Wojciecha Szczęsnego, który ma opuścić latem Juventus i jest głównie łączony z przenosinami właśnie do saudyjskiego klubu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.