Nie ma odwrotu! Stefano Lavarini odchodzi. Pojawił się oficjalny komunikat

Wyjaśniła się klubowa przyszłość Stefano Lavariniego. Szkoleniowiec reprezentacji Polski nie będzie w kolejnym sezonie prowadził tureckiego Fenerbahce, co w środę oficjalnie potwierdził klub. "Chcielibyśmy podziękować za wszystkie jego dotychczasowe wysiłki; życzymy mu sukcesów w przyszłej karierze" - przekazano w oficjalnym komunikacie.

Polskie siatkarki przebywają właśnie w Hongkongu, gdzie odbywa się trzeci turniej tegorocznej Ligi Narodów. - W okresie olimpijskim, skupiam się na najbliższej przyszłości, a jest nią praca z reprezentacją Polski - mówił Sport.pl selekcjoner Stefano Lavarini przed startem zmagań zapytany o swoją przyszłość klubową.

Zobacz wideo Polacy gotowi na Euro!

Wszystko jasne! Stefano Lavarini odchodzi

Od dłuższego czasu wiele wskazywało na to, że Lavarini opuści Fenerbahce Stambuł, którego trenerem był przez rok. W środę turecki klub wydał oficjalny komunikat w tej sprawie i potwierdził te doniesienia. 

"Rozstaliśmy się ze Stefano Lavarinim, który w sezonie 2023-24 pełnił funkcję głównego trenera kobiecej drużyny siatkarskiej Fenerbahçe Opet. Chcielibyśmy podziękować za wszystkie jego dotychczasowe wysiłki; życzymy mu sukcesów w przyszłej karierze" - przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Włoski szkoleniowiec doprowadził Fenerbahce do mistrzostwa oraz Pucharu Turcji, a także trzeciego miejsca w Lidze Mistrzyń. Nieoficjalnie mówi się o tym, że właśnie brak finału europejskich rozgrywek przesądził o tym, że Lavarini opuszcza Stambuł. Władze klubu miały być niezadowolone z braku sukcesu. Odejście Lavariniego nie oznacza, że w Fenerbahce nie będzie Biało-Czerwonego akcentu. Zawodniczkom tej drużyny jest wciąż Magdalena Stysiak. 

Jaka przyszłość czeka Lavariniego? Nieoficjalnie mówi się o tym, że ma trafić do Włoch. Na razie selekcjoner skupia się jednak na przygotowaniach Polek do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które rozpoczną się za nieco ponad miesiąc.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.